Native Clipboard: Důležité informace a texty vždy po ruce

native clipboard hlavni

Práce s textem na mobilních zařízeních nikdy nebude tak jednoduchá a efektivní, jako je tomu s klasickými klávesovými zkratkami na stolních PC/noteboocích. Pokud se s kopírováním a vkládáním textu na telefonech příliš nekamarádíte, nebo zkrátka chcete vaše psaní více zefektivnit, je ideální čas vyzkoušet aplikaci Native ClipBoard.

Co Native Clipboard slibuje?

Aplikace obsahuje schránku, do které se vejde prakticky neomezené množství textu. Všechno, co kdy v telefonu zkopírujete, se automaticky ukládá do vaší schránky, v níž jsou texty přehledně seřazeny a lze je dále používat, například vkládat přímo do textu. Vaši schránku lze při psaní velmi jednoduchým způsobem aktivovat – stačí 2 krát ťuknout do textového pole. Do schránky se ukládají nejen veškeré zkopírované texty, ale také si můžete vytvořit své vlastní. Kupříkladu důležitá čísla, adresy, ale i cokoliv dalšího, co při psaní emailů/zpráv standardně využíváte.

Aplikace se také může hodit pro rychlé odpovědi typu: “Jsem zaneprázdněn, zavolám později” apod. Co se nám na aplikaci velmi líbilo, je její rychlý nástup do akce. Při psaní textu jednoduše provedete zmiňovaný dvojklik pro vyvolání schránky, vyberete si text, který chcete zkopírovat a jednoduše na něj kliknete. Tím se text automaticky zkopíruje (a vloží) do vaší zprávy.

Práce se schránkou

Schránka, která se na displeji vysouvá ze spodní části obrazovky, zobrazuje jednotlivá pole, v nichž se nachází buďto vámi vytvořený, nebo zkopírovaný text. Každý příspěvek může mít svůj titulek a musí obsahovat vlastní text. Pokud příspěvek neobsahuje titulek, na displeji se zobrazí jeho text (tedy pouze část, kterou mu pole dovoluje). Každopádně, když poté na pole při psaní ťuknete, do příspěvku se vždy zkopíruje pouze text (bez titulku). Titulek tedy slouží pouze pro vás, abyste podle něj poznali, čeho se příspěvek týká. Jednotlivá pole lze libovolně mazat, a to buďto hromadně, nebo po jednom. K odstranění konkrétního pole stačí táhnout prstem do strany. Hromadné mazání se provádí stisknutím tlačítka na pravé straně vaší schránky v menu. Menu dále obsahuje šipku pro vypnutí schránky a “+” pro přidávání nových příspěvků. Pokud máte vytvořené příspěvky, které často využíváte a nehodláte je společně s ostatními zkopírovanými texty mazat, stačí jim udělit jakousi výjimku. Delším stisknutím se pole rozbalí a v nastavení (3 tečky) nabídne možnost “připíchnutí” (Pin). Když psk zvolíte hromadné mazání, vaše připíchnutá pole ve schránce vždy zůstanou.

Vizuální podoba vaší schránky a další nastavení

Vizuální podobu vaší schránky si můžete přizpůsobit dle libosti. Stačí v nastavení zamířit do sekce Témata, kde si lze u schránky zvolit barvu pozadí, barvu polí (i připíchnutých zvlášť) a barvu textu. Nastavení dále obsahuje historii automaticky uložených textů, kdy maximální počet čítá 9999. Nechybí ani úprava velikosti textu a také celé vaší schránky, a sice jak velkou část obrazovky bude zabírat. Zbývá nám ještě nastavení řazení příspěvků, jež lze upravit tak, aby se nejprve zobrazovaly nejnovější příspěvky, připíchnuté příspěvky, či připíchnuté až jako poslední. V posledním nastavení v sekci Pokročilé je možnost aktivace automatického zavření schránky po kopírování (vložení) příspěvku do textu.

Zhodnocení

Native Clipboard je aplikace, která se může hodit opravdu každému. Díky její integraci v systému a jednoduchému způsobu “probuzení” lze do vašich zpráv/mailů přidávat zkopírované či vámi napsané texty, a to velmi efektivním způsobem. Aplikace je navíc ke stažení zdarma, takže ji neváhejte minimálně vyzkoušet.

Native Clipboard Manager
Native Clipboard Manager
Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)