Google vytunil funkci “Najdi moje zařízení”. Najde i ztracená sluchátka či kolo

Najdi moje zařízení Find my device sluchátka přívěsky vylepšení

Funkce Najdi moje zařízení, která má za cíl lokalizovat ztracené přístroje se systémem Android či napojená na něj, bude do pár měsíců podstatným způsobem vylepšena. Nově půjdou vyhledávat i zařízení, která jsou ze své podstaty offline nebo nemají funkce určování polohy. Řeč je například o sluchátkách, lokalizačních přívěscích a teoreticky i telefonech. Podobně jako u konkurenčního Apple bude i Android ekosystém spoléhat na Bluetooth a všechna kompatibilní zařízení po celém světě. A to prý již během letošního léta.

Android | Google I/O 2023

Android | Google I/O 2023

“Nová síť Najdi moje zařízení využije více než miliardu zařízení se systémem Android po celém světě, aby vám pomohla najít ztracené věci, jako jsou sluchátka, sledovací přívěsky nebo dokonce telefon, prostřednictvím bezdotykového připojení Bluetooth,” vysvětluje Google. Ačkoli jsou v textovém prohlášení zmíněny i vypnuté a offline telefony, popis je dost obecný a například během konference Google I/O nebyla tato možnost zmíněna vůbec. Evidentně se ale něco v tomto ohledu chystá, minimálně pro mobily Pixel.

Funkci Najdi moje zařízení budou brzy podporovat univerzální “trackery” značek Tile, Chipolo a Pebblebee. Co se týká sluchátek, tak tam Google plánuje podporu u svých Pixel Buds a pak i u značek Sony a JBL. Kde to půjde, tam bude kromě zobrazování v mapě fungovat i vyzvánění hledaného předmětu.

Firma přitom ubezpečuje, že lokalizace pomocí jiných zařízení v síti bude probíhat diskrétně a s koncovým šifrováním. Pozici hledané věci tak nebude znát žádný jiný uživatel a dokonce ani Google. V oblasti soukromí představila společnost i jednu další novinku. Android mobily budou nově umět upozornit uživatele na to, že se s nimi pohybuje neznámé trackovací zařízení. To bude možné lokalizovat a také rozezvonit. Díky spolupráci s firmou Apple bude funkce fungovat napříč platformami.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolikrát už jste použili funkci Najdi moje zařízení?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (1)