TOPlist

Hurá! Funkce „Najdi moje zařízení“ vypátrá i vybitý a vypnutý mobil

najdi moje zařízení Google Find my device vypnutý vybitý mobil telefon Android 14

Jednou z nejhorších věcí, která se může stát s vaším telefonem, je, že ho ztratíte. Nebo vám ho někdo ukradne. Pro tyto případy Google provozuje službu „Najdi moje zařízení“. Ta je ovšem doposud dost podstatně omezena hlavně tím, že pro lokalizaci mobilu vyžaduje jeho aktivní přihlášení v síti. Nicméně volání uživatelů po tom, aby toto pátrání fungovalo podobně jako u iPhonů a bylo schopné nalézt i vybitý či záměrně vypnutý mobil, snad bude brzy konečně vyslyšeno.

Společnost Google již v prosinci 2022 poodkryla provoz funkce „Najdi mé zařízení“ v síti, která umožňovala sledovat ztracené nebo odcizené telefony se systémem Android i bez připojení k internetu. Nyní tipař Kuba Wojciechowski redakci 91mobiles poskytl další důkazy toho, že americká firma vyvíjející Android skutečně na této novince pracuje. Funkce se prý bude jmenovat „Pixel Power-off Finder“, alespoň na telefonech od Google.

Google Find My Device
Google Find My Device

Podle úniku mají vývojáři pracovat na vybudování obrovské sítě všech zařízení s Androidem a pomoci má mimo Bluetooth například i technologie UWB nebo zatím nepředstavený lokalizační přívěsek s kódovým označením grogu. Podle komentářů ke kódu ze systému Android 14 budou do Bluetooth čipů ztracených či ukradených zařízení, které budou udržovány zapnuté, i když je telefon vypnutý odesílány předem dané klíče. Velmi podobně nyní řeší vyhledávání i Apple.

Funkce údajně vyžaduje hardwarovou podporu, aby byl čip Bluetooth stále aktivní a nápomocný. Zatím není jasné, zda současná zařízení, jako jsou Pixel 6 a Pixel 7, budou požadovanou technologii podporovat. Chystaný Pixel 8 už by s největší pravděpodobností měl. A pak snad i další Android zařízení, i když o nich zatím nebyla řeč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik jste ztratili a už nenašli telefonů?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)