TOPlist

Síť Najdi moje zařízení od Googlu se testuje v Evropě! Najde mobil, který je offline

Google-Najdi-moje-zarizeni
  • Společnost Google spustila síť pro vyhledávání zařízení Najdi moje zařízení
  • Síť byla spuštěna v USA a Kanadě, ale někteří uživatelé ji vidí i v jiných státech
  • Byla zaznamenána aktivita v tomto směru na některých Pixelech 8a i v Česku

Google nedávno spustil novou síť pro vyhledávání zařízení. Nejnovější verze umí najít i zařízení, která jsou offline, pokud to tato zařízení podporují. Síť byla nejprve spuštěna v USA a Kanadě, ale nyní se bez větší propagace spustil test v Evropě.

Google rozjíždí síť Najdi moje zařízení postupně, aby mohl reagovat na případné chyby, které se mohou objevit. Ale také to znamená, že uživatelé mimo USA a Kanadu musí čekat ještě déle. Naštěstí se však zdá, že Google konečně začíná zavádět síť Najdi moje zařízení mimo Severní Ameriku. Spuštění sítě Najdi moje zařízení bylo odkládáno kvůli bezpečnosti, protože se čekalo na implementaci důležitých ochranných prvků proti nežádoucímu sledování společností Apple. Na síti X (dříve Twitter) se objevily příspěvky uživatelů z Japonska a Velké Británie, že mají k dispozici offline vyhledávání.

Dokonce jsme narazili na důvěryhodné informace o tom, že se některým uživatelům tato síť nabídla i v Česku na telefonech Pixel 8a. Na mém soukromém telefonu Xiaomi se zobrazuje stará verze (viz obrázky) a na Pixel 8a ještě čekám.

Google oznámil spuštění své sítě Najdi moje zařízení v příspěvku na blogu 8. dubna tohoto roku. Konkrétně uvedl, že se zavádí na zařízení Android „po celém světě, počínaje USA a Kanadou“. Ačkoli společnost nesdělila přesně, kdy bude síť spuštěna pro uživatele mimo tyto dvě země, mluvčí společnosti Pebblebee – jedné z několika společností, které vyrábějí Bluetooth trackery kompatibilní se sítí Find My Device – řekl, že její produkty „budou k dispozici k odeslání globálně již 27. května 2024“. To naznačuje, že síť Najdi moje zařízení bude globálně spuštěna do konce května, aby se tyto sledovací tagy dostaly ke spotřebitelům.

V posledních dnech mnoho uživatelů v USA a Kanadě hlásilo, že dostávají e-maily od společnosti Google, které je informují, že se jejich zařízení brzy připojí k síti Find My Device. Mimo tuto oblast ale o podobném e-mailu není ani stopy. Je možné, že zavedení sítě Najdi moje zařízení pro těch několik výskytů je nějaký omyl , ale vzhledem k tomu, že Google již uvedl, že ji plánuje zavést „po celém světě“, je pravděpodobnější, že to zavádí opravdu, ale opravdu pomalu. Doufejme, že se dozvíme více o globálním zavedení sítě Najdi moje zařízení na akci Google I/O.

Aktualizace: po vydání článku se ozvali lidé v komentářích, kterým se nové verze už také aktivovala a i na našem redakčním Pixelu se objevila nová verze. Zdá se tedy, že uživatelé v Česku už začínají vidět novou verzi.

Najdi moje zařízeníNajdi moje zařízení, nová verze

Koupili byste si sledovací tag pro síť Najdi moje zařízení?

Zdroj: Android Authority, vlastní

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)