První Xiaomi telefony začínají dostávat MIUI 10: Dostalo se i na váš model?

nadstavba-miui-10-aktualizace

MIUI 10 je poslední verzí nadstavby Xiaomi. Je poměrně hodně odlišná od čistého Androidu a nabízí mnoho nových funkcí. Ve stabilní verzi se však objevila prozatím jen na čínských verzích Xaomi telefonů. Pro globální verze telefonů, které se prodávají i u nás, byla zatím k dispozici pouze beta verze. Od konce minulého týdne se to mění a na první Xiaomi telefony začíná vycházet nadstavba MIUI 10.

Nadstavba MIUI 10 vychází na první Xiaomi telefony

Rozdíl mezi čínskou a globální verzi je v tom, že u globální máte k dispozici služby Google Play a všechny možné jazyky, včetně češtiny. U čínských verzí musíte Google Play instalovat ručně a stejně tak i jazyky, k dispozici je většinou čínština a angličtina.

xiaomi miui 10 nadstavba

Pokud máte globální verzi, tak MIUI 10 dostanete automaticky během několika následujících týdnů. Jestliže ale nechcete čekat, můžete si stabilní verzi stáhnout již dnes. A to nejprve na šest telefonů:

 

Pro ruční instalaci si nejprve musíte odemknout bootloader a poté využít k instalaci TWRP. Velikost aktualizace je 1,4 GB až 1,6 GB. Stáhnout je můžete z odkazů výše, které vedou na servery Xiaomi. Všechny telefony zůstávají po aktualizaci na Androidu 8 Oreo.

Máte v plánu ruční instalaci MIUI 10, nebo si počkáte na automatické stažení a instalaci?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)