Musk je připravený vyrobit konkurenci pro Android a iPhone

Elon Musk Android Apple konkurence vlastní telefon

Zejména kvůli převzetí sociální sítě Twitter a jejímu dost chaotickému vedení je teď miliardář Elon Musk terčem kritiky a posměšků. Hromadné propouštění nebo přešlap s předplatným Twitter Blue a odznaky, které nadále neznamenají ověření profilu, ale dají se běžně zaplatit, přitom vystrašilo nejen koncové uživatele. Na internetu se dokonce objevila spekulace, že by aplikace Twitter mohla být vyhozena z App Store a Google Play. Ačkoli se to zdá jako krajně nepravděpodobné, Musk na tyto řeči zareagoval. A to ve svém typickém stylu.

“Pokud Apple a Google vyřadí Twitter ze svých obchodů s aplikacemi, měl by Elon Musk vyrobit vlastní smartphone. Polovina země by se s radostí zbavila neobjektivního a šmírujícího iPhonu a Androidu. Ten člověk staví rakety na Mars, malý hloupý smartphone by měl být snadný, ne?” vyhecovala miliardáře Liz Wheeler, autorka populárního podcastu.

Majitel firem SpaceX či Tesla tuto domněnku potvrdil. “Rozhodně doufám, že k tomu nedojde, ale ano, pokud nebude jiná možnost, udělám alternativní telefon,” napsal do komentáře. Řada expertů pochybuje, že by se do něčeho takového pouštěl, nicméně v minulosti se skepticky mluvilo o více jeho nápadech, které nakonec uskutečnil. Ať už skončily jakkoli.

Twitter
Twitter

A kde se vůbec vzala myšlenka, že by Twitter zmizel ze zmíněných obchodů? Začalo se o tom mluvit poté, co si marketingový šéf firmy Apple a obchodu App Store Phil Schiller deaktivoval na Twitteru demonstrativně svůj účet. Musk se současně řadí mezi otevřené kritiky finančních podílů, které musejí autoři aplikací firmám Apple a Google odvádět za umístění do obchodu. Třetím faktorem je skutečnost, že by Twitter časem mohl odporovat pravidlům ohledně extremismu a svobody slova.

Myslíte, že by Musk vytvořil vlastní mobilní platformu?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)