Multi Reps – sportem ku zdraví, Androidem ku sportu

a

Chytré telefonní přístroje nás dnes doprovázejí takřka na každém kroku a málokdo by si bez nich dokázal již představit běžný den. Mobilní telefony již nenabízejí svým uživatelům pouze možnost komunikace s jiným uživatelem, ale nabízejí další funkce, které nám usnadňují a zpříjemňují život. Dnes se podíváme na aplikaci Multi Reps, díky které protáhneme své tělo a využijeme tak androidí telefon k nabrání sil a svalstva.

Multi Reps

Tato šikovná aplikace nabízí velice jednoduché a přehledné prostředí. Multi Reps zvládá sledovat 5 základních druhů cviků (kliky, sedy-lehy, dřepy, poklesy a vzpírání), přidává však možnost zaznamenávat pět dalších volitelných aktivit. Součástí programu je trenér, který pravidelně hlídá a zaznamenává Vaše pokroky a počet vykonaných cviků. Program cvičení lze generovat automaticky podle Vašich kritérií, nebo ručně, kde máte možnost nastavit detaily jednotlivých sérií.

Základní obrazovka

Na první pohled na úvodní obrazovce zaujmou dvě velká tlačítka. První tlačítko slouží pro započnutí cvičení a informuje nás také o druhu cviku, týdnu a dni cvičení. Hned pod touto volbou máme možnost přístupu do deníku (Diary). Ve spodní části obrazovky nalezneme deset tlačítek ve dvou řadách. V té první řadě volíme jeden z pěti výše zmiňovaných druhů cviků, spodní řada slouží pro dalších 5 volitelných cviků. Posledními volbami, které na úvodní obrazovce nalezneme, se ukrývají v pravém horním rohu. Jedná se o nastavení programu cvičení (ikona ozubeného kola) a nastavení připomenutí (ikona budíku).

shot_000175

Vyvoláním nabídky se zobrazí kromě zmíněných voleb ještě volba jazyka (čeština bohužel chybí) a informace o programu.

shot_000198

Sestavení cvičebního programu

Abychom své cvičení učinili efektivnějšími, je žádoucí dodržovat určitý plán cvičení. Ten si buď můžeme vytvořit sami, nebo přenecháme automatické vytvoření aplikaci Multi Reps. Jestliže daný cvik zvolíme poprvé, naskočí průvodce vytvořením programu sám, dodatečně jej můžeme upravit pomocí druhé ikonky zprava v horní části úvodní obrazovky.

První textové pole slouží pro pojmenování cviku (hodí se hlavně při vytvoření nového volitelného cviku), pod ním si můžeme zvolit mezi automatickým generováním programu (Automatic program generator), nebo manuálním nastavením (Manually create or modify current program).

shot_000178

Automatické generování

V automatickém generování po nás chce program pouze 3 hodnoty:

  • Current Max – současné maximum cviků, které dokážeme vykonat během jedné série
  • Goal – cíl/počet cviků, kterého si přejeme dosáhnout
  • My current fitness level – současná úroveň (1-5)

shot_000180

Podle zadaných údajů sestaví Multi Reps cvičební program, který byste měli zvládnout. Potvrdíme tlačítkem Generate.

Manuální nastavení

V případě manuálního nastavení nejprve zvolíme, kolik týdnů a kolik dnů v týdnu hodláme cvičit. Na další obrazovce detailně volíme počet sérií, cviků v sérii a dobu odpočinku. Postupně takto nastavíme všechny dny.

shot_000178

Workout

Pro započnutí cvičení stačí zvolit první velké tlačítko na základní obrazovce, kde je zobrazen aktuální druh cvičení (možné libovolně přepnout pomocí spodních ikon). Aplikace nám zobrazí, kolik cviků musíme pro dodržení programu zvládnout, v položce My Score pak zvolíme, kolik jsme jich skutečně provedli (a nepodvádět :)). Tlačítkem Done ukončíme jednu sérii a započne pauza pro odpočinek. Tu lze přeskočit tlačítkem Skip rest. Po vykonání všech cviků ukončíme den volbou Save.

shot_000186

Program spočítá, kolik cviků jsme provedli a porovná to s plánem. V případě, že jsme plán nesplnili, se nás aplikace zeptá, zdali chceme stejnou obtížnost použít i pro příští cvičení. Výsledek cvičení můžeme též sdílet na sociální síť Facebook.

shot_000189

Deník (Diary)

Abychom mohli náš postup sledovat a zjišťovat, zda se nám daří plány plnit, obsahuje aplikace deník (Diary). V něm jsou zobrazeny dny, počet vykonaných cviků a červená, respektive zelená barva nám prozradí, zda jsme splnili předepsaný plán počtu cviků.

shot_000199

Upozornění (Reminder)

Abychom na plnění plánu nezapomněli a nemuseli ani připomenutí plánovat někam do kalendáře, nabízí tato aplikace jednoduché upozornění, ve kterém zvolíme, kdy a v jaký den se má aplikace připomenout.

shot_000196

Závěr

Je naivní si myslet, že díky podobným aplikacím začnou svaly samy sílit a kilogramy naopak mizet. Přesto jsou podobní pomocníci velmi užiteční a přidá-li se k tomu vůle, může člověk dosáhnout úctyhodných výsledků. Aplikace nabízí vše potřebné, je přehledně a jednoduše zpracována, takže rozhodně stojí za vyzkoušení. Je trochu škoda, že neexistuje verze zdarma, na druhou stranu cena 20 Kč je pro podobně užitečnou aplikaci stále přijatelná částa.

Multi Reps
Multi Reps

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)