Menu

Můj stav – zkontrolujte si stav svého konta snadno a rychle

Přihlašujete se často na váš bankovní účet České spořitelny, abyste si udělali přehled o stavu vašeho konta či dalších využívaných produktech? Proč ztrácet čas vypisováním vašich klientských údajů, aplikace Můj stav vám celý proces přihlášení značně usnadní. My si v tomto krátkém článku aplikaci krátce představíme.

Přes mobilní telefony lze v dnešní době i platit. Někteří uživatelé ovšem svoji důvěru chytrým telefonům zatím nesvěřili, a není se vůbec čemu divit. Aplikace Můj stav však k placení neslouží. Její základní funkcí je totiž pouze zobrazení vašeho aktuálního stavu účtu. Kdyby se náhodou stalo, že by se váš telefon dostal do neoprávněných rukou, nemusíte se vůbec bát, že byste přišli o své finanční prostředky, neboť z aplikace se zkrátka a dobře nedá platit. Pokud navíc Můj stav zaheslujete, a to PIN kódem či gestem, nikdo si pak nebude moct zobrazit ani vaše zůstatky.

Prvotní přihlášení

Po nainstalování aplikace budete provedeni krátkým tutoriálem. Poté jste vyzvání k zadání vašeho klientského čísla a hesla. Tento proces je zapotřebí absolvovat pouze jednou, vaše údaje si aplikace zapamatuje. Dalším krokem je výběr způsobu zabezpečení. Lze zvolit ochranu PIN kódem, překreslením gesta či úplné zrušení ochrany při přihlašování. Následně se vám v přehledné nabídce zobrazí všechny vaše produkty, které v rámci České spořitelny využíváte. V pravém horní části hlavní lišty se nachází tlačítko pro aktualizaci a symbol “+” pro přidání aktuálních kurzů či vámi využívaných produktů. Veškeré produkty můžete zobrazit v hlavním uživatelském rozhraní, které se načte ihned po přihlášení. Pokud byste chtěli některý produkt z nabídky odstranit, stačí ho dlouze stisknout a přesunout jej do odpadkového koše.

Můj stav 1

Historie transakcí a jejich podrobnosti

Rozkliknutím vašeho účtu (účtů) se vám zobrazí veškeré příchozí a odchozí transakce. Transakce lze rovněž filtrovat a také si můžete prohlížet jejich podrobnosti. Když otevřete konkrétní transakci, na displeji se vám objeví její datum uskutečnění, zaúčtování, účet odesílatele/příjemce, zpráva a samozřejmě také variabilní, konstantní a specifický symbol. Jednotlivé transakce lze také vyhledávat. Prostřednictvím lupy v pravé horní části obrazovky tak můžete například zadat jméno odesílatele platby, počáteční čísla účtu, ale klidně i údaj ze zprávy pro příjemce/odesílatele v transakci. Zobrazení aktuálního stavu vašeho účtu by mělo fungovat i skrze widget na ploše. V době testování aplikace ovšem widget bohužel nefungoval a nezobrazoval žádné údaje.

Nastavení

Vzhledem k jednoduchosti aplikace se v jejím nastavení nenachází mnoho prvků k přizpůsobení. Jediným nastavením, které lze v aplikaci měnit, je změna zabezpečení, kde si lze zvolit přihlášení bez hesla, s PINem či gestem. Ve stejné sekci nastavení se dále nachází tlačítko pro zrušení registrace, kterým vymažete veškerá nastavení (přihlašovací údaje) aplikace. Pokud budete chtít aplikaci Můj stav využívat po zrušení registrace i nadále, budete muset opětovně vyplnit vaše klientské číslo a heslo. Mezi další sekce nastavení patří Kontakty, kde jsou dostupná čísla buďto na infolinku, nebo linku Servis 24 a nápověda, v níž se dočtete podrobné informace, jak s aplikací Můj stav zacházet.

můj stav 4

Zhodnocení aplikace Můj stav

Aplikace Můj stav nabídne přesně to, co slibuje – velmi jednoduché přihlášení k vašim produktům České spořitelny. To vše prostřednictvím několika málo “kliků” s využitím chytrého telefonu či tabletu. Aplikaci se navíc nemusíte bát svěřit své přihlašovací údaje, neboť z ní nelze žádným způsobem uskutečnit transakci. Šance na zneužití je tedy prakticky nulová.

Můj stav
Můj stav

 

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

23.5.2015 12:37

Jo, zkontrolujte si stav. Pokud máte root nebo CM, tak lidé na stejné WiFi do 5 min udělají to samé, avšak bez vašeho vědomí :-D

JakubP.

JakubP.

23.5.2015 12:48

Zapomněli jste tam dopsat “Toto je reklama pro Českou spořitelnu”…

Stileth

Stileth 0

z aplikace
23.5.2015 12:58

On tam ještě někdo má peníze?
Faktuz: ale jdi ty brebto

Zarel

Zarel 0

z aplikace
23.5.2015 13:09

Souhlas. Reklama pro dle mého názoru jednej z nejhorší bank v ČR.

eladmeh

z aplikace
23.5.2015 13:31

Faktuz :)) se z tebe …

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

23.5.2015 13:34

Zarel: Ona není jedna z nejhorších, ona je nejhorší. Pro lidi kteří dané problematice vůbec nerozumí, říkají to i nezávislé testy na internetu, které vychází každé čtvrtletí.

MartinH

z aplikace
23.5.2015 16:37

v ziskovosti je ale na špici, takže je pořád dost lidí, co to mají jinak…..

pard

pard

23.5.2015 16:51

Náhodou je to super aplikace. A nevím, o jakých “nezávislých” testech mluvíte. Současná ČS naopak pravidelně ve srovnáních bank vyhrává – s tou starou socialistickou dávno nemá nic společného. A její služby i aplikace patří k těm lepším. Využívám služeb několika bank – takže mám srovnání – a s ČS jsem naprosto spokojen.
A že je článek reklama na banku? To jako web, který se zabývá androidem, nemá psát o aplikacích? To můžete za reklamu považovat každý článek o jakékoliv aplikaci, mobilu atd…

Flegy

Flegy

23.5.2015 17:54

Applikace, která je prakticky k ničemu a zabíra v případě mého zařízení 5 MB. Stejné zoufalství jako samotná Čestná Stopořitelna ;)

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

23.5.2015 21:38

pard: Zjevně bankám vůbec nerozumíš, toť vše.

Game

z aplikace
23.5.2015 22:01

Faktu : za to ty rozumíš úplně vsemu jak tak pozoruji

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

23.5.2015 23:16

Game: Finanční gramotnost mají v současné době i děti na 2. stupni základních škol a po prostudování sazebníků zjistí, že založit si účet u ČS může jen člověk absolutně blbej. A to stejné platí v případě, kdy si chce u ČS půjčit. Ostatně, ceníky máte na internetu, včetně orientačních kalkulaček. To, co jsem ušetřil narozdíl od kuřáků, alkoholiků a lidí, kteří dávají zbytečné poplatky a platí zbytečné úroky, skutečně nejsou malé peníze.

JiBau

JiBau

24.5.2015 9:36

Faktu: překvapuje mě, jak jsi na osmileté dítě vyspělý. :-)

Hans

Hans

24.5.2015 10:08

Česká spořitelna je dle mého názoru nejlepší banka u nás, ale taky si za to nechá patřičně zaplatit.(Rozumnej tomu tak,ze je zároveň nejdražší )
Ale pokud jste věrný klient,vždy se dají domluvit individuální podmínky. Např. pokud vám na pobočce s počítají úrokovou sazbu úvěru na 15%,s manažerem pobočky se dá domluvit úrok i třeba 7%,a k tomu vedení všech účtů zdarma…jenom musíte mít obchodního ducha a tvrdě trvat na tom,ze když nedostanete požadované podmínky, tak odejdete ke konkurenci…

Mira

Mira

24.5.2015 11:58

Presne tak, jsem se sporitelnou navysost spokojen. Jsem u nich jiz nekolik let, mam od nich nekolik produktu a poplatky za vedeni cehokoliv jiz spoustu let neplatim zadne. Ano u teto banky nebudete mit bezny ucet zdarma v pripade, ze vam na ucet chodi 15 tisic mesicne a to je vse. Ale kdyz jste pro ne zajimavy klient, mate tam sporici produkty, hypoteku, bezny ucet a tak, tak si vas hejckaji a mate veskere nadstandardy zdarma, za ktere u jinych bank platite a nebo je ty banky ani nenabizi. Takze za me ceska sporitelna za jedna.

bufalobil

z aplikace
24.5.2015 14:34

Hansi mozna by bylo lepsi navstivit banku kde ti daji 6% bez smlouvani. ale kdyz te to takhle bavi☺

Pavel

Pavel

z aplikace
24.5.2015 15:18

@Mira:
A proč to všechno nemít i s jen 15-ti tisíci měsíčně na účet?
Samozřejmně jinde.

Zdenda.miky

Zdenda.miky 0

z aplikace
24.5.2015 19:25

V dnešní době má účet u České Šiditelny jen naprostý zoufalec,který se ve světě financí absolutně neorientuje…

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

24.5.2015 20:17

Zdenda.miky: Za pravdu se zde bije, takže očekávej obrovskou vlnu kritiky, nenávisti a zvýšení adrenalinu u dětí, kterým 1. účet založili rodiče nebo jsou tak hloupí, že svou minimální mzdo odvádí tam, kde to mají za rohem u domu … ;)
JiBau: Nejsem jako Sheldon z BBT, ale zase nejsem tak hloupý jako ti, kteří o ČS tvrdí, že není tak špatná, když ani v jedné z věcí není konkurenceschopná + něco stojí a konkurence to dává lépe a zdarma ;)

Tupa Ovce

Tupa Ovce

25.5.2015 7:41

Jen pro informaci v prvnim ctvrtleti tohoto roku okradla sve ovce banka o 5 900 000 000Kč. Z toho ma cisty vyvar uz jenom 3 700 000 000 kc za prvni ctvrtleti roku ! Jen tak dal tupe ovce, vyuzivejte sluzeb a KVALITY v rakousku se alespom budou mit dobre :)
Minuly rok mnela provozni zisk 23 000 000 000 Kc.

Vagy

Vagy

25.5.2015 7:50

FAKTUZ: jestli přijmeš premisu, že čas jsou peníze, tak bys daleko víc než za alkohol, cigarety, zbytečné úroky a zbytečné poplatky, ušetřil za to, že tu nebudeš trollit.

Martasmpx

Martasmpx

z aplikace
25.5.2015 12:45

Co píše mira a Hans, s tím naprosto souhlasim, jsem také klient a nějaká tupá a buhvi kterou bank instituci placená ovce ze….me leda tak svými debilnimi cinty rozesmeje.

Roda

Roda -1

z aplikace
25.5.2015 16:42

Čs nejhorší banka, Všechno ji trvá sto let za opicemi a má pořád problémy s hekrama jak na stránkách tak i v bankomatech.

žakymo

žakymo

25.5.2015 22:56

CS je tradicni bezpecna banka se vsema sluzbama co si muze clovek prat. Myslim, ze by clovek mel hledat jistotu u velkych bank a ne u slovenskych zalozen FIO nebo polskych mBank

martin

martin

26.5.2015 20:48

Líbí se mi ta mane kolem bank dneska všeobecně, ano nízkonákladové jsou někde jinde stejně tak nízkonákladové letecké společnosti, travely atd. člověk ma na vybranou at si jde kam chce.
Velké banky maji xx poboček a bankomatu v každé lhotě čs,post spor od ČSOB tuším ze pod ne spadají a ještě nějaké, na těch pobočkách někdo sedí tak jako třeba úřednice na postaxh, svítí se tam v zimě topí, teče vida, platí nájem pokud jim objekt nepatří atd., nízkonákladové banky maji poboček co spočítat na prstech jedné max dvou rukou, někdy jen stánky v obchbcentrech a tak maji ceny jaké maji.
Já se spořitelnou za skoro dvacet let neměl nikdy problém stejně tak se službami na pobočkách takže tohle kydani hnoje tak najednou ( proč jste si ne stěžoval obdiv a az ted) vůbec nepobiram, mimochodem dam ruku do ohne za to ze min jedna az dvě třetiny píší nahaneci dalších ovecek.
K AirBank jsem chtěl jeden čas zkusmo jít ale na poslední chvíli to zrušil, ono síť bankomatu směs na v ni pravda neplatite, takže kdZ y bych něco honem honek někde venku potřeboval, naň Smolíka výběru z cizího nebo na terminalubsazky to myslím bylo a budu platit a dost.
Tohle bylo u základního úctu, kdybxh chtěl kdekoliv vybrat měsíčně chtějí stovku a to je vice než ted Platón uvsporky takže asi takhle, mohl bych pokračovat v ale nemá to cenu, zas tu rozvirim bouřlivou diskuzi.

Znovu buďte si u jaké banky chcete, tak a z vas nedělám deníky ze mate peníze ubair,zuno,mbank,fio ATP. tak totéž necinte me a ostatním kteří jsou u velké NEnizkonakladove banky spokojeni, je to každého věc.
Na zaver si neodpustim poznámku, některé k tomu ocernovani velkých, stabilnichba spolehlivých bank institucí, nejspíš něčím motivuje nizkonakladovka u které jsou, nemohu sibpomoci přijde mibto tak

Omluvte překlepy..

RSS (komentáře k článku)