Chrome se třese, Mozilla Quantum mu šlape na paty

mozilla quantum

Mozilla Quantum po dvou měsících beta testování přichází konečně do plné verze. Jedná se o jednu z nejdůležitějších aktualizací pro Firefox. Jejím cílem je nalákat uživatele a dokázat jim, že primární prohlížeč není Google Chrome.

Mozilla Quantum v plné verzi

Většina lidí v dnešní době používá Google Chrome jako primární prohlížeč. V poslední době se ale opět hlásí o slovo Mozilla, která v posledních dvou měsících testovala Firefox Quantum a nyní se chce dostat opět na výsluní. Testování bylo dokončeno a první novinky z Quantum už jsou dostupné ve Firefoxu 57.

V první řadě Quantum není tak náročný, jako Chrome. Celkem spotřebuje o 30 % méně výkonu, což je skoro třetina. Díky tomu také Mozilla nabízí rychlé načítání stránek. Oficiálně bylo zveřejněno video, které ukazuje, jak je na tom Quantum v porovnání s Chromem.

Mozilla Firefox Quantum (Beta) vs. Google Chrome (Speedtest)

Mozilla Firefox Quantum (Beta) vs. Google Chrome (Speedtest)

Mozilla Quantum dále slibuje přívětivé uživatelské rozhraní. Viceprezident Mark Mayo říká, že bylo otestováno velké množství zařízení, aby se Quantum zobrazoval správně na displejích všech velikostí. S tím souvisí i práce a využívání všech funkcí rychle a efektivně.

Jak si poradí se silnou konkurencí se ukáže časem. Momentálně jsou novinky určené hlavně pro PC verzi. Nicméně kolem verze Firefox 60 přijdou novinky i na Android. Momentální verze Firefox 57 pro Android ale nezůstala bez novinek. Přináší první menší funkce z Quantumu a hlavně nový design, který byl spuštěn právě s novou technologií,

Firefox Fast & Private Browser
Firefox Fast & Private Browser

Jaký prohlížeč používáte jako primární?

Zdroj: techcrunch.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)