TOPlist

Motorola XOOM dostává update na Android 3.2

motola_xoom_ico

Minulý týden zaměstnanec Google na fóru podpory zmínil, že tablet Motorola XOOM by se mohl dočkat updatu systému „během několika dní.“ Den D nadešel právě dnes – čtenáři zahraničních serverů reportují, že obdrželi aktualizaci na Android 3.2 sestavení HTJ85B, která obsahuje nové aplikace, přináší dlouho očekávanou aktivaci podpory paměťových SD karet a funkci zoom (o té jsme psali včera). Pravděpodobně ale nemůžeme čekat žádné další významné rozdíly proti stávajícímu Androidu 3.1 – jde především o udržovací update, opravující dosud nalezené chyby a problémy.

Server Android and Me představuje následující seznam novinek, které by měla aktualizace majitelům Motoroly XOOM přinést:

  • Opravy chyb a lepší hardwarovou akceleraci,
  • Aktualizované verze aplikací Movie Studio, Movies a Music.
  • Aktualizované widgety.
  • Zoom pro aplikace určené pro telefony.
  • Podpora pro SD karty.
  • Podpora sedmipalcových tabletů a procesorů Qualcomm.

Redaktoři serveru Droid Life hlásí, že zatím nebyli schopni update stáhnout, na základě čehož předpokládají, že je distribuován v malých dávkách. Uživatelé z XDA fóra ale našli způsob, jak získat tuto aktualizaci, aniž by museli spoléhat na distribuci výrobcem (postup viz zde).

Android 3.2 bude poslední aktualizací pro Honeycomb před verzí s kódovým označením Ice Cream Sandwich, která přijde letos o Vánocích, a jež by měla spojit jednotlivé větve Honeycomb, Gingerbread a Google TV do jediné.

Zdroje: Droid Life, Android Police, Android Guys, Android and Me, Android Police, AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)