Ožívá Motorola? Má prý nejlepší čísla za posledních 10 let

Motorola Q2 2021 prodejnost

„Motorola je zpátky!“ S takovým titulkem se společnost Strategy Analytics podělila se zajímavou statistikou, která předvídá vzestup této kdysi slavné a velmi silné, nicméně dnes spíš všední a podceňované značky. Dat z trhu v USA, kde prodejnost mobilů ovládají přístroje od Apple a Sasmungu, ukazují na významné posílení podílu této původně americké chlouby. Za druhý Q2 2021 si prý Motorola poprvé za posledních deset let ukrojila více než 10 % trhu.

Motorola Q2 2021 prodejnost graf

Neustálé kolísání mezi pěti a deseti procenty podle analytiků vystřelilo nahoru hlavně kvůli ukončení výroby mobilů LG. Telefony této značky byly dlouhodobě, navzdory celosvětovým trendům, americkou trojkou. Když pomineme úplně končící LG, Motorola pro tuto chvíli odsunula na čtvrté místo produkty nesoucí označení TCL Alcatel. Ty mají aktuálně na trhu šestiprocentní podíl. Na mírném vzestupu je také čínská značka OnePlus, která poskočila na dvě procenta. I ona asi těžila z konce působnosti svého korejského konkurenta a je z toho nejlepší výsledek od roku 2018.

Které Motorola mobily jste měli?

Zdroj: Strategy Analytics

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)