Motorola potvrdila X Phone, dorazí již v létě!

xphone

A je konec spekulacím, výkonný ředitel společnosti Motorola, Dennis Woodside potvrdil existenci telefonu X Phone. Stalo se tak na konferenci AllThingsD. Upřesnil rovněž jméno, datum vydání a pár dalších detailů.

xphone

Nový telefon se oficiálně bude jmenovat Motorola Moto X a bude v “široké distribuci”, což ale samozřejmě znamená zatím pouze USA, osud smartphonu v Evropě je nejasný. K prvním zákazníkům by se měl dostat již toto léto. Woodside uvedl, že se Motorola poučila ze svých předchozích chyb a chce celou svou řadu telefonů restartovat právě modelem Moto X. Ten bude vybaven širokou škálou senzorů s nízkým odběrem, které mají za cíl vylepšit užívání telefonu a dokonce “předvídat” či “očekávat”, co uživatel udělá v další vteřinách a prý dokáže vnímat kontext. Samozřejmě všichni víme, jak je to s marketingovými řečmi, na druhou stranu ale není radno podceňovat divoce se rozvíjející odvětví mobilních technologií. Díky propojení se službami Googlu a chytré spolupráci softwaru s hardwarem se klidně můžeme dočkat něčeho, co laikovi bude připadat jako hotová kouzla. Telefon například rozpozná, zda jste překročili maximální povolenou rychlost (což dle mého názoru umí většina GPS navigací) či například během jízdy znemožní psaní SMS (jsme zvědaví, jak telefon pozná, že zrovna řídíte a nesedíte jako pasažér).

Jeden z prvních pohledů na Motorolu Moto X díky @evleaks Jeden z prvních pohledů na Motorolu Moto X díky @evleaks

Dále bylo upřesněno, že 70 % telefonu bude sestaveno v Texasu, což je oproti většině konkurence, která nejčastěji vyrábí v asijských továrnách typu Foxconn, poměrně netradiční krok a možná tak Moto X přiláká pár zákazníků, kteří jsou striktně proti velmi špatným pracovním podmínkám ve Foxconnu. Samozřejmě k výrobě ale budou využity součástky pocházející z Koreje či Taiwanu – ať už půjde o OLED displej či zatím blíže nespecifikované CPU.

Co se týče ceny, prý bude mít Moto X “agresivní cenovku”. Konkrétní suma upřesněna nebyla, Woodside pouze uvedl, že “současná cenová propast mezi telefony za 30 USD a high-endovými modely za 650 USD by mohla zmizet, pokud k tomu bude mít Motorola co říci”. Prý je to především díky tomu, že Motorola si může dovolit prodávat zařízení s menší marží než konkurence. A poněkud překvapivá informace na závěr – Motorola prý nemá výhradní přístup ke zdrojovým kódům Androidu a Google si společnost ani nijak zvlášť nevydržuje, jsou tedy v podstatě na stejné úrovni jako ostatní výrobci androidích zařízení.

IMGS7659-M

 

Zdroj: YouTube, Phandroid, tisková zpráva

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)