TOPlist

Telefon Motorola One Vision se slibným fotoaparátem a 21:9 displejem dorazil do ČR

Motorola One Vision

Společnost Lenovo skutečně na nic zbytečně nečeká, teprve včera představila nový smartphone Motorola One Vision a ten se již dnes dostává i na náš trh. Bojovat s konkurencí o přízeň zákazníků přitom bude zejména solidním mixem vyvážené výbavy a zajímavé ceny.

Motorola One Vision je dalším telefonem s 21:9 displejem a průstřelem

První, čeho si na novince zřejmě všimnete je 6,3″ LTPS IPS displeje s FullHD+ rozlišením. Ten má po vzoru Sony poměr stran 21:9 a namísto výřezu se v levém horním rohu nalézá „průstřel“ s 24MPx selfie fotoaparátem. Když už jsme u fotoaparátu, nesmíme nezmínit ten hlavní, na zadní straně. Ten představuje jeden z potenciálních velkých taháků této novinky. Co do činění zde budeme mít s duální jednotkou využívající 48 a 5MPx snímače. Jak asi tušíte, snímky ze 48MPx snímače se pro zachycení co možná nejvíce světla budou převádět do 12 MPx.

motorola one vision 2

K dosažení co možná nejlepších výsledků za zhoršeného světla a zejména v noci by měla pomoci také slušná světelnost objektivu – f/1.7 společně s optickou stabilizací primárního snímače. V neposlední řadě je pak fotoaparát doplněn také o nový režim pro noční fotografie z dílny výrobce. Dle prvních zahraničních ohlasů to vypadá, že má Motorola One Vision v oblasti fotografie skutečně co nabídnout a i noční fotografie zvládá na velmi slušné úrovni. Pochopitelně nelze očekávat výsledky jako u Pixelů 3 či nedávno představených Google Pixel 3a a 3a XL. V rámci dané cenové kategorie se však fotografie budou jistě řadit k tomu lepšímu na současném trhu.

motorola one vision barevne verze

Potěší Android One či obří úložiště

O výkon se zde stará, poněkud překvapivě, osmijádrový chipset Samsung Exynos 9609 podporovaný 4 GB RAM. Nanejvýš zajímavě pak zní informace o 128GB interním úložišti s možností rozšíření o microSD karty. O výdrž se zase bude starat 3500 mAh baterie podporující 15W rychlonabíjení skrze USB-C konektor. Motorola One Vision  přichází na trh s předinstalovaným Androidem 9 Pie a jak již samotný název přístroje prozrazuje, telefon spadá do programu Android One – o budoucí aktualizace by tedy mělo být postaráno.

Motorola One Vision je v obchodech dostupná v safírově modré a velmi zajímavé bronzové variantě a to za doporučenou maloobchodní cenu 7 699 Kč s DPH.

Co na novinku Motorola One Vision říkáte?

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)