Motorola Moto G9 Power oficiálně v Evropě: 6 000 mAh baterie, solidní displej i nízká cena

motorola 6000 mah baterie

Motorola oficiálně představila telefon Moto G9 Power. Tato řada byla vždy kromě jiného proslulá svou solidní výdrží baterie a tento model ji pozvedává na novou úroveň. Oproti 5 000 mAh baterii, kterou nalezneme v ostatních modelech se zde nachází rovnou 6 000 mAh. Telefon dále zaujme solidním displejem, fotoaparáty a nízkou cenou.

Motorola Moto G9 Power oficiálně

Motorola tvrdí, že telefon zvládne přibližně 60 hodin běžného používání, což v praxi znamená více než 2,5 dne. Samozřejmě se bude výdrž lišit dle toho, jak náročnou činnost na něm budete dělat, ale přesto se jedná o velmi slušná čísla. Přední stranu pak pokrývá 6,8″ LCD displej s Full HD+ rozlišením, ve kterém se nachází také 16 megapixelová selfie kamerka. Na zadní straně pak nalezneme tři fotoaparáty. Hlavní s rozlišením 64 megapixelů a funkcí binning pixel, 2 megapixelovou makro kamerku a hloubkový snímač se stejným rozlišením.

Motorola Moto G9 Power Gray

O výkon se zde stará poměrně úsporný čipset Snapdragon 662, kterému dopomáhají 4 GB operační paměti RAM a 128 GB úložiště, které je možné rozšířit skrz microSD kartu. Baterii lze jinak nabíjet pomocí 20 W adaptéru, bohužel se zde nenachází žádné bezdrátové dobíjení. Zapomenout můžeme také na podporu 5G sítí, což ale v této cenové kategorii není nic neobvyklého. Systémem je pak Android 10. Telefon bude prodáván v Evropě za 200 EUR, což je asi 5 400 korun.

Láká vás tento telefon?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)