Motorola Moto G8 Power Lite oficiálně: 3 denní výdrž i příznivá cena

motorola moto g8 power lite

V loňském roce byl telefon Motorola G7 Power obrovským hitem. Zejména v zahraničí se jednalo o jeden z nejprodávanějších telefonů své třídy. Výrobce v tu dobu také avizoval, že telefon vydrží až tři dny při běžném používání. Proto se dal očekávat další telefon s řady Power, který právě přichází. Motorola Moto G8 Power Lite nabídne stejnou výdrž baterie, ale i zajímavou cenu.

Přední stranu telefonu pokrývá 6,5″ displej s rozlišením 1600 x 720 pixelů a poměrem stran 20:9. O výkon se postará čipset MediaTek P35, který disponuje osmi jádry, které běží na frekvenci 2.3 GHz. Sekundují mu pak 4 GB operační paměti RAM a 64 GB úložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karty. Na zadní straně se vyskytují hned tři fotoaparáty, přičemž hlavní snímač disponuje rozlišením 16 megapixelů. Je zde také makro snímač a hloubkový snímač, díky kterému budou portrétní fotografie věrnější.

Systémem je zde bohužel starší Android 9.0 Pie a zatím není jasné, zda telefon dostane aktualizaci na poslední Android 10. Telefon bude zatím prodáván v Mexiku a Německu a to za cenu 169 EUR, tedy asi 4 700 korun bez daně. Do ostatních zemí se má dostat ještě tento měsíc.

Jak se vám líbí Motorola Moto G8 Power Lite?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)