Motorola Moto G50 5G představena. Láká na 90Hz displej a jiný čipset

motorola moto g50 5g představení

Telefon Motorola Moto G50 byl představen již v březnu tohoto roku. Nyní však firma představila vylepšený model s podporou 5G, který se liší zejména použitým čipsetem. Představen byl zatím pouze v Austrálii a není jisté, zda a kdy se dostane globální trh.

Motorola Moto G50 5G představena

Pojďme ale začít od displeje. Přední stranu pokrývá 6,5″ LCD panel s HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej kapkovitý výřez, ve kterém nalezneme 13MPx selfie kamerku, přičemž na zadní straně nalezneme další tři snímače. Ten hlavní se chlubí rozlišením 48MPx a dále jsou zde dva 2MPx snímače. Jeden hloubkový a druhý makro. Pod kapotou nově tiká čipset MediaTek Dimensity 700 spolu se 4 GB operační pamětí RAM a 128GB úložištěm.

To lze však dále rozšířit pomocí microSD karty. Výdrž dostala na starost 5 000mAh baterie s podporou 15W nabíjení a systémem je samozřejmě Android 11 s nadstavbou My UX. Samozřejmostí je pak audio jack, NFC nebo čtečka otisků prstů v power tlačítku. Za mobil si firma žádá 399 australských dolarů, což je v přepočtu asi 6 300 korun.

Jak se vám nová Motorola zamlouvá?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)