Motorola Moto G30 v Evropě: nízká cena, 90 Hz panel a 64 MPx fotoaparát

nový motorola telefon

Motorola s řadou G v posledních letech poměrně experimentovala, ovšem nyní se vrací ke kořenům. Oficiálně jsme se totiž dočkali nových modelů Motorola Moto G10 a G30, které jsou zaměřeny na kvalitní fotoaparáty či dobrou výdrž baterie. V dnešním článku bude řeč o modelu G30. Pojďme si o něm něco říct.

Motorola Moto G30 oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,5″ IPS LCD panel s rozlišením 1600 x 720 pixelů a potěší také 90 Hz obnovovací frekvence. V poměrně malém kapkovitém výřezu se pak nachází 13 MPx selfie kamerka. Na zadní straně se pak nachází hned čtyři fotoaparáty. Ten hlavní disponuje rozlišením 64 MPx a nechybí technologie Quad Pixel. Dále je zde 8 MPx ultraširoký fotoaparát, 2 MPx makro kamerka a 2 MPx hloubkový senzor.

O výkon se pak stará čipset Qualcomm Snapdragon 662 spolu se 4 či 6 GB RAM a 128 GB úložiště. Systémem je pak poměrně čistý Android 11 s několika málo přidanými funkcemi. Výdrž pak dostala na starost 5 000 mAh baterie, kterou je možné dobíjet pomocí 20 W nabíjení. Dle společnosti Motorola vydrží minimálně dva dny běžného používání. Za telefon v základní variantě zaplatíme 180 EUR, tedy asi 4 600 korun.

Co na telefon říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)