Motorola představila extrémně levný mobil se zabudovaným stylusem. Osloví i 90Hz displejem a velkou baterií

motorola moto g stylus 2023
  • Motorola představila další generaci levného telefonu se stylusem
  • Chlubí se 90Hz displejem, 50Mpx hlavním fotoaparátem i 5000mAh baterií
  • Firma navíc telefon mezigeneračně zlevnila

Motorola právě představila na americkém trhu několik nových telefonů, mezi nimi například vlajku Moto Edge+ (2023), ale také Moto G Stylus (2023). Jedná se již o třetí generaci poměrně levného telefonu, který nabízí ve své cenovce jednu unikátní vlastnost – má zabudovaný stylus.

Displej nového modelu je překvapivě menší než u předchozí generace. Má velikost 6,5 palce (oproti 6,8″ u 2022 modelu) a jde o IPS LCD panel s rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. V malém průstřelu uprostřed se pak nachází 8Mpx selfie kamerka. Na zadní straně můžeme počítat s dvojicí fotoaparátů – 50Mpx hlavním a 2Mpx makro snímačem. Video je bohužel omezeno pouze na Full HD při 30 snímcích za sekundu.

Pod kapotou tiká čipset MediaTek Helio G85 v kombinaci se 4 GB RAM a 64GB úložištěm. To můžete ale díky slotu na microSD kartu rozšířit. Výdrž má na starost 5000mAh baterie s podporou 15W nabíjení, součástí výbavy je rovněž audio jack a stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. Čtečka otisků prstů je umístěna na pravém boku. Překvapením je snížení ceny. Zatímco loňský model začínal na 300 dolarech, ten letošní je k dispozici za 200 dolarů, což je asi 4 200 korun bez daně. Firma v tuto chvíli bohužel nepotvrdila mezinárodní dostupnost.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte názor na mobily Motorola?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)