Motorola Edge X30 přichází: aktuálně ten nejlepší Android telefon?

motorola edge x30

Qualcomm představil přibližně před týdnem svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen1 a poměrně brzy se nám představuje první telefon, který se může novinkou pochlubit. Je jím Motorola Edge X30, která navíc nabízí rychlý OLED panel, Android 12 nebo kvalitní fotoaparáty. Aktuálně jde tedy (čistě podle specifikací) o jeden z nejlepších Android telefonů.

Motorola Edge X30 a X30 Special Edition přichází

Jak jsme již naznačili, přední stranu telefonu pokrývá 6,7″ OLED panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz. Necyhbí samozřejmě ani podpora HDR+ či 10bitových barev. Narušuje jej průstřel uprostřed displeje, kde se nachází 60Mpx selfie kamerka a pokud by vám tento prvek vadil, můžete sáhnout po Edge X30 Special Edition, která disponuje stejnou selfie kamerkou, ale zde je ukryta pod displejem.

Pod kapotou nám tedy tiká nový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, který má nabídnout o 20 % větší CPU výkon a o 30 % větší výkon grafického čipu oproti čipsetu Qualcomm Snapdragon 888+. V AnTuTu se podařilo telefonu dosáhnout na skóre 1 061 361 bodů, což je nejvíce ze všech telefonů. Samozřejmostí jsou pak rychlé LPDDR5 paměti a úložiště typu UFS 3.1.

Na zadní straně se pak nachází hlavní 50Mpx OmniVision snímač používající technologii 4in1 pixel binning. Nechybí ani 50Mpx ultraširoký snímač ISOCELL S5KGM1 a 2Mpx hloubkový fotoaparát. Telefonem můžete navíc natáčet až 8K video. Výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 68W nabíjení a potěší jistě také fakt, že v telefonu nalezneme Android 12.

Motorola EDGE X30 OFFICIAL – Snapdragon 8 Gen1 + Under Display CAMERA

Motorola EDGE X30 OFFICIAL - Snapdragon 8 Gen1 + Under Display CAMERA

Překvapivě nízká je také cena, která je však zatím známá pouze v Číně a jak bývá zvykem, telefon bude v Evropě (pokud se k nám dostane) o něco dražší. Každopádně za základní verzi zaplatíme v přepočtu asi 11 200 korun bez daně.

Jaký máte názor na telefony Motorola?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)