TOPlist

Velká změna: Brzy se představí Motorola Edge 50 Ultra s periskopickým teleobjektivem!

Motorola Edge 50 Ultra
  • Motorola Edge 50 Ultra bude novou vlajkovou lodí
  • Přinese tři 50Mpx fotoaparáty, včetně periskopického teleobjektivu
  • Vyjde už za pár dní ve třech hezkých barevných variantách

Motorola se chystá začátkem příštího měsíce osvěžit své portfolio smartphonů střední, vyšší střední a vlajkové třídy o nové modely. Dříve jsme vás na základě úniků informovali o modelech Edge 50 Pro a Edge 50 Fusion, avšak od té doby se leccos změnilo. Nejvýznamnějším zjištěním poslední doby je fakt, že vyjde ještě Motorola Edge 50 Ultra.

S detaily přišel zahraniční server Android Headlines, který zveřejnil rendery i klíčové specifikace telefonu. Nejprve se můžeme zaměřit na design, který už svým způsobem dává signál, že chystaná novinka bude něčím extra. Model Edge 50 Ultra na zadní straně vyhrazuje větší prostor pro fotoaparáty, jež mají jiné rozmístění, než jsme z ostatních Motorola telefonů zvyklí. A má to dobrý důvod.

Motorola Edge 50 Ultra by měla dostat opravdu slušné snímače. Kromě hlavního fotoaparátu bude mít k dispozici periskopický teleobjektiv se 75mm ohniskovou vzdáleností, což de facto představuje ekvivalent k 5násobnému optickému zoomu. Posledním objektivem bude téměř určitě širokoúhlá kamera. Android Headlines píše, že všechny senzory mají 50Mpx rozlišení, a útvarem nacházejícím se nad teleobjektivem je údajně laserový autofocus.

Motorola Edge 50 Ultra

Záda telefonu mohou nést hned tři různé barvy – Peach Fuzz (broskvová), Black (černá) a Sisal (béžová), první dvě zmíněné přitom spoléhají na veganskou kůži. Přední stranu zařízení pak pokrývá prohnutý panel se selfie kamerou v průstřelu.

Pod kapotou Motoroly Edge 50 Ultra se bude nacházet nový čipset Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 a právě tady přichází ten háček. Pokud jste četli o Motorole Edge 50 Pro, mohli jste si zapamatovat, že nabídne výkonnější Snapdragon 8 Gen 3. Že by ale Ultra model měl pomalejší čip než jeho levnější Pro sourozenec, z logiky věci nedává žádný smysl. Dle nových informací pod kapotou levnějšího „Pročka“ ve skutečnosti tiká Snapdragon 7 Gen 3.

Nový Ultra model se oficiálně představí už 3. dubna, na některých světových trzích by měl být znám pod jménem Moto X50 Ultra. Detaily týkající se dostupnosti v České republice se nám zatím zjistit nepodařilo.

Připadá vám Motorola Edge 50 Ultra pěkná?

Zdroj: Android Headlines

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)