Motorola plánuje displej, který si sám dokáže opravit praskliny

motorola dokaze opravit praskliny displej

Motorola plánuje v budoucnosti telefony, které si sami dokážou opravit praskliny na displeji. Patent ukázal, jak by mohly displeje v budoucnu fungovat, respektive jejich oprava.

Nový patent Motoroly se zaměřuje na to, jak opravit praskliny

V patentu Motorola vysvětluje, jak by mohla novinka fungovat. Celý proces se opírá o polymer s tvarovou pamětí. Tento materiál se může různě deformovat a pomocí tepla se pak navrátí do původní podoby. Telefon by měl umět rozpoznat praskliny na displeji a následným zahřátím oblasti, by se měl prasklý displej lehce opravit.

Materiál údajně jde použít na LCD i AMOLED panely s kapacitní dotykovou vrstvou. Teplo má vyzařovat samotný telefon, ale také se má údajně využít i teplo lidského těla. Z popisu v patentech to pomalu vypadá jako svatý grál pro displeje telefonů, kdy už by se nemusely řešit prasklé displeje.

Jedná se ale stále jen o patent, pokud se této technologie někdy dočkáme v reálném použití, tak určitě až za několik let. Problém by tu mohl být také s kvalitou ochranného skla například proti poškrábání, protože přeci jen sklo dokáže škrábancům odolat lépe.

Uvítali byste podobnou technologii? Máte na displeji “pavučinu”?

Zdroj: theverge.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek