Motorola už zvládne na dálku nabíjet 4 mobily naráz

Motorola bezkontaktní nabíjení 4 mobily

Motorola představila novou verzi svého nabíjení na dálku. Technologii, kterou původně předvedla na začátku letošního roku na konferenci CES a která má konkurenty v podobném řešení od Xiaomi či Oppo, povýšila na další úroveň. O hodně větší panel pro dálkové bezkontaktní nabíjení nyní například zvládne obsloužit až čtyři telefony současně. Stará se o to 1600 antén. Vyšší počet napájených zařízení ale rozhodně není jedinou novinkou.

Motorola Second-Gen Air Charging Demo

Motorola Second-Gen Air Charging Demo

V přiloženém videu máte možnost vidět demonstraci toho, že nyní je možné nabíjet i telefony ve vzdáleností větší než jeden metr. Maximem jsou v tuto chvíli metry tři. Dalším pokrokem je i možnost nabíjení za překážkou mezi panelem a mobilem. Třetí novinka umožňuje přenos energie nejen v přímém postavení, ale kdekoli v rozptylu 100 úhlových stupňů. Oproti několik měsíců starému modelu a také zmíněné konkurenci jde o velmi významná vylepšení. Jsme velmi zvědaví, kdy a v jaké přesně podobě se tohoto řešení od Motoroly dočkáme na trhu.

Kde byste takové bezkontaktní nabíjení využili?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)