Menu

Modern Polaxis – budoucnost komiksů s rozšířenou realitou

Rozšířená realita jednou možná zcela změní způsob, jakým vnímáme svět kolem sebe. I když jsou pohyblivé obrázky v novinách či časopisech hudbou budoucnosti a kouzla jako v Harry Potterovi ještě nějakou dobu umět nebudou, již teď se najdou zajímavé projekty pracující s AR (Augmented Reality). Modern Polaxis, to je název komiksové knihy, která pracuje s rozšířenou realitou. Modern Polaxis je paranoidní cestovatel časem, který vypadá na první pohled normálně, ale veškeré své představy, konspirační teorie a další “libůstky” skrývá v rozšířené realitě.

modern polaxis 2

A jak ji objevíte? Stačí si zakoupit knížku Modern Polaxis a zdarma si stáhnout přiloženou aplikaci. Pak už jen namíříte telefon či tablet na jednotlivé stránky a budete sledovat, jak ožívají zvukem i obrazem. Aplikace pro Android zatím oznámena nebyla, Modern Polaxis funguje pouze s iOS. Cílem autorů je vybrat 9 000 australských dolarů. Pokud se nasbírá víc, vývojáři slibují bonusový obsah.

polaxis 3

Za 20 dolarů může být vaše elektronická kniha Modern Polaxis, kterou si můžete sami vytisknout. Kickstarterovou stránku najdete zde. Knihu z inkoustu a papíru můžete získat za 30 dolarů. Pokud doma máte nějaký přístroj běžící na iOS, můžete si vyzkoušet beta aplikaci. Myslíme si, že jestli se tento projekt na Android náhodou nedostane, brzy jej zastoupí nějaký jiný. Myšlenka je to totiž opravdu výborná a jsme přesvědčeni, že je jen otázkou času, než se dostane i na systém Android.

Koupili byste si komiks s rozšířenou realitou?

Zdroj: Kickstarter.

 

Komentáře

Juhele

Juhele

15.7.2014 14:39

firmu Daqri znáte?
https://play.google.com/store/apps/developer?id=DAQRI

ti mají už delší dobu něco takového i pro android – na jejich webu se dal stáhnout zdarma obrázek, který se vytiskl a po zobrazení zařízením s jejich appkou z toho začaly “vylézat” různé věci.

Zatím jsem to viděl jen na videu a neměl čas zkusit, ale vypadalo to fakt dobře.

Jo a Vodafone měl před časem vánoční cedulky s kódem ze kterých při použití jejich appky vylezla nějaká postavička a řekla vtipné přáníčko.

lukygajza

z aplikace
15.7.2014 15:08

Něco podobného je i na android bratr má knížku s dinosaury a když přes aplikaci najedete na stránku začnou vám tam běhat dinosauři kteří jsou na dané straně

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 7

15.7.2014 15:14

Díky moc za tipy, vypadá to zajímavě. :)

BigD

BigD

16.7.2014 14:26

Uniká mi smysl. Když chce brýlatý mužík z videa vydat komiks který má animace, tak proč ho nevydá rovnou celý jako aplikaci. Proč k tomu musím mít tištěné stránky? Neptám se na technologii, ta je mi jasná, ptám se na záměr.

RSS (komentáře k článku)