TOPlist

Mobily Nokia 7 plus a 6.1 vstupují na český trh: Sází na skvělý poměr cena/výkon

mobily nokia telefony prodej cena nokia telefon 7 plus 6.1

Na český trh se konečně dostávají mobily Nokia, které byly představeny na veletrhu MWC. Konkrétně dva modely. A to Nokia 7 plus a Nokia 6.1, které sází na skvělý poměr cena/výkon. V obou případech se můžeme těšit na čistý Android, robustní konstrukci a časté aktualizace. Cena Nokia 7 plus a Nokia 6.1 rovněž odpovídá jejich výbavě.

Mobily Nokia 7 plus a Nokia 6.1 se můžou stát hity tohoto roku

Už na veletrhu MWC, kde jsme si mohli oba kousky vyzkoušet, jsme odhadovali, že tyto telefony se můžou stát hitem, pokud se u nich nastaví dobrá cena. A to se tak stalo, Nokia 7 Plus stojí 9 999 Kč s DPH, cena Nokia 6.1 je pak o něco méně, a to 6 999 Kč.

Nokia 7 Plus nabízí duální fotoaparát s optikou ZEISS. Fotoaparát má 12 a 13 MPx snímače. Poprvé se u značky Nokia objevuje i umělá inteligence, která pomáhá vylepšovat fotografie. Displej má velikost 6 palců, jde o IPS panel s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. O výkon se stará Snapdragon 660, který doplňuje 4 GB operační paměti a 64GB úložiště. Baterie pak má velmi solidní kapacitu 3 800 mAh.

[aps_product_sz id=“486190″]

Nokia 6.1 navzuje na předchůdce Nokia 6 z roku 2017. Hlavní novinkou je použití mnohem lepšího procesoru Snapdragon 630, který doplňuje 3GB RAM a 32GB úložiště. Baterie má kapacitu 3 000 mAH. Hlavní fotoaparát má 16 MPx snímač. Displej má velikost 5,5″ a FullHD rozlišení.

[aps_product_sz id=“481186″]

Oba telefony jsou zařazeny do programu Android One. Majitelé se tedy budou moci těšit na pravidelné bezpečnostní aktualizace a inovace. Díky čistému operačnímu systému Android Oreo zůstávají i novinky bez nadbytečných změn v uživatelském rozhraní.

Jak se vám líbí nové telefony Nokia 7 plus a Nokia 6.1?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)