TOPlist

Mobilní zpravodajství – jak číst zprávy na Androidu, rádce pro začátečníky

News

Dnešní doba je ve znamení modernizace a nárůstu informačních technologií. Obzvlášť velký boom zažívají v posledních letech mobilní telefony a tablety. Tato modernizace vede i k tomu, že se mění přístup uživatelů k informacím. Lidé přestávají ve velkém číst papírové noviny, berou do ruky svoje telefony a tablety a  většinu zpráv a informací vyhledávají přes internet. Chceme se zaměřit na tu část populace, která na sobě ráda pracuje, chce mít neustálý přehled o aktuálním dění u nás i v zahraničí a hodlá to také zkusit. Odložme tedy papírové noviny a zkusme se seznámit s možnostmi, jak vyhledávat aktuální zprávy prostřednictvím našich Android zařízení.  Jaké aplikace použít a jak rychleji a efektivněji přistupovat k informacím?

News1

Jak sledovat zprávy na zařízení s Androidem?

Jak již bylo na začátku řečeno, nebudeme bavit o tom, že si máme v 19:30 zapnout televizi a naladit stanici Nova. Poradíme vám, jak používat naše Android zařízení, jak ušetřit maximum času a získat rychlý a solidní přísun informací. Náš výčet zde není samozřejmě kompletní, ale pro začátečníky může být příjemnou pomůckou.

1. Internetový prohlížeč

Prvním a základním způsobem je čtení a vyhledávání zpráv klasicky přes internetový prohlížeč. Můžeme číst novinky na doménách typu seznam.cz, atlas.cz nebo můžeme použít vyhledávač typu Google a zadat požadovaný text. Tento způsob známe z klasického PC, jdeme se například podívat do emailové stránky a místo, abychom vstoupili do mailu, rozklikneme zprávu o novém skandálu Agáty Hanychové, která se nám zrovna nabídla. Čtení zpráv tímto způsobem může být dosti nepohodlné, neboť neustálé přibližování a oddalování textu není příliš pohodlné a  jsme v tomto případě závislí na velikosti obrazovky i na výkonu procesoru našeho telefonu.

2. Oficiální aplikace jednotlivých médií

Aplikace na Google Play rostou ohromným tempem, a tak není divu, že většina portálů má již svoji aplikaci. Tyto aplikace nabízí oproti mobilnímu prohlížeči větší komfort, rychlejší odezvu, datovou úsporu a zjednodušují přístup k informacím. Často také nabízí Widgety, které nám servírují zprávy přímo na naší domovskou obrazovku. My si představíme pár aplikací, které osobně doporučuji znát a díky nimž dostaneme svojí pravidelnou porci aktuálních zpráv. Nejsem fanouškem přehlceného telefonu všelijakými programy, takže si nebudeme představovat všechny aplikace, které na toto téma existují, ale pokusíme se vybrat ty nejzajímavější. Pokud preferujete jiné aplikace a myslíte si, že jsou lepší, podělte se o ně s námi v komentářích.

Idnes.cz

Aplikace internetového serveru idnes.cz je skvělá volba a určitě by neměla ve vašem telefonu či tabletu chybět. Podle mě se jedná o nejlepší aplikaci na zobrazení aktuálních zpráv. Aplikace mi přijde velice přehledná, vše je optimalizováno pro obrazovky mobilních telefonů a celé prostředí je velice příjemné. Oceňuji náhledy obrázků, možnost sledování videí a velký výběr kategorií. Jediné mínus bych viděl v komentářích, které by se mohly zobrazovat přímo v aplikaci. Bohužel tímto neduhem trpí mnoho dnešních aplikací.

idnes

iDNES.cz
iDNES.cz

SvětAndroida.cz

Tato aplikace rozhodně nesmí ve vašem zařízení chybět :-) Právě díky této aplikaci budete mít neustálý přehled o aktuálních novinkách ve světě Androida. Budete mít přehled o veškerých zařízeních s Androidem, nových technologií a možná se stanete i odborníky přes Android. Příliv toho nejnovějšího ze světa Androida je tu pro vás každý den odkudkoliv a kdykoliv.

svet2

eda30b919f1a5073cc4fe3033a17c531?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jaromír Tykal
O Autorovi - Jaromír Tykal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)