MIUI 14 prý bude nejlehčí vlajková Android nadstavba

MIUI 14 Xiaomi Android nadstavba rychlost nejrychlejší

V prosinci roku 2021 představilo čínské Xiaomi novou vlajkovou sérii telefonů s řadovým označením 12 a současně s nimi vyrazila do mobilů této značky také nadstavba MIUI 13. Dá se očekávat, že letos bude scénář naprosto stejný, jen v obou případech poskočí číslo o stupínek nahoru. Těšit se tak můžeme nejen na mobily Xiaomi 13, ale také na Android prostředí MIUI 14. K němu už se pochopitelně objevilo několik úniků a spekulací, nicméně před pár hodinami zaznělo i něco oficiálního.

O nové nadstavbě se na sociální síti Weibo lehce rozpovídal produktový šéf Xiaomi a vedoucí týmu MIUI Experience Jin Fan, který tímto způsobem jinak moc často nekomunikuje. Napsal, že jedním z cílů jeho týmu je “vytvořit z MIUI 14 nejjednodušší a nejlehčí systém pro vlajkové lodě mobilních telefonů”.

Toto vyjádření naznačuje, že se MIUI v nadcházející verzí dočká přepracování designu (což už bylo odhaleno dříve) a bude obecně “šlapat” svižněji než doposud. Nadstavba je v tomto ohledu častým terčem kritiky hlavně u majitelů výkonnostně slabších mobilů.

Jaké máte dosavadní zkušenosti s MIUI?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)