TOPlist

Xiaomi dává do MIUI 12 pokročilé snímání obrazovky. Umí vyřezávat

miui-12-pokrocile-moznosti-snimky-obrazovky

Systémová nadstavba MIUI 12 od Xiaomi aktuálně putuje do prvních telefonů ve formě betaverze a čínská firma mezitím nadále pracuje na jejím zdokonalování. Teď se vylepšení dočkala například funkce pro pořizování tzv. screenshotů. Nové možnosti pro snímky obrazovky byly objeveny komunitou XDA Developers ve verzi MIUI 12 20.5.25 a spočívají v tom, že obsah zobrazený na displeji je možné uložit nejen v celé jeho ploše, ale také částečně. V nabídce jsou přitom tři varianty výřezu.

Częściowy zrzut ekranu – xiaomi.eu 20.5.26

Częściowy zrzut ekranu - xiaomi.eu 20.5.26

Nové možnosti pro snímky obrazovky v MIUI 12

  • čtvercový / obdélníkový tvar výřezu
  • kruhový / eliptický tvar výřezu
  • vlastnoruční tvar výřezu

Na ukázku použití se můžete podívat ve videu. Nám přijde tato novinka velmi praktická. Navíc se nám líbí, že vytvořený tvar pro výřez je možné v rozích „chytit“ a dál transformovat. V kombinaci s vlastnoručním výřezem libovolného tvaru to může být velmi užitečné. K novým možnostem se uživatel dostane tak, že podrží dlouze prst na domácím tlačítku, čímž vyvolá právě prostředí pro snímání obrazovky. Vpravo nahoře jsou poté vidět tři nové ikonky ukrývající zmíněné varianty výřezů.

Bude se vám tato novinka hodit?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)