TOPlist

Minutový blackout v Samsung továrně: pár dní paralýzy a ztráta milionů dolarů

blackout v Samsung továrně

Ztráta milionů dolarů kvůli minutovému výpadku proudu? Ano, je to možné, pokud jste Samsung a stane se to ve vaší továrně na výrobu paměťových obvodů. Poslední prosincový den došlo v jihokorejském Hwaseongu, ve kterém se nachází také jedna z fabrik světoznámé společnosti, k explozi a přerušení vysokonapěťového vedení. Dodávka elektřiny nebyla mimo ani minutu, ale výrobní a finanční následky budou obrovské. I kvůli tak krátkému výpadku se údajně celý produkční proces NAND a DRAM pamětí rozbíhá dva až tři dny, i když nebyl žádný ze strojů poškozen. Blackout v Samsung továrně si teď vyžádal vynucenou kontrolu všech kroků výroby a revizi strojů.

blackout v Samsung továrně

Když se firmě stalo něco podobného v roce 2018 v Pyeongtaeku, přerušení výroby pamětí stálo firmu přes 43 milionů dolarů. Tehdy trval výpadek třicet minut, dobu znovuzprovoznění továrny ale neznáme. Pravděpodobně šlo ale o větší problém, protože byla ztráta vyšší než poslední den roku 2019. Stoupla dokonce cena NAND a DRAM modulů. To se prý nyní asi nestane, protože jich má Samsung dost. I přesto bude tento incident představovat pro firmu velkou ztrátu. Jestli byly odhady správné, v tento moment už by asi měl být blackout v Samsung továrně vyřešený a výroba opět v běhu.

O kolik peněz asi mohl Samsung přijít tentokrát?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)