Redmi zvažuje výrobu kompaktního telefonu. Něco ale musí nutně ustoupit

mini telefon Redmi

Apple svým iPhonem 12 Mini a Google jeho Pixelem 5 ukázali, že není v dnešní době úplně nutné vyrábět telefony, které mají úhlopříčku displeje přesahující 6 palců. Pro mnohé je i tato hodnota pořád vysoká, nicméně mezi ostatními mobily jde vlastně o prcky. Horko těžko byste hledali telefon, který letos dorazil s úhlopříčkou pod touto hranicí. Výjimkou nejsou ani levné přístroje od čínských výrobců. Jeden z nich se teď zřejmě rozhodl, že by na vlnu zmenšování mohl částečně naskočit. Jakýsi mini telefon by mohlo brzy ukázat Redmi.

Lu Weibing Weibo Redmi mini telefon

Zmíněnou variantu nastínil šéf společnosti Lu Weibing. Na sociální síti Weibo publikoval příspěvek, ve kterém říká, že firma skutečně uvažuje o výrobě takového telefonu. Současně ale upozornil, že takové rozhodnutí by s sebou neslo i obětování velké části kapacity baterie. Což ostatně potvrzují právě novinky od Apple, Google či starší kompakty od Sony. Pak tedy nastává otázka, jestli by byli zájemci o mini telefon od Redmi byli ochotní oželet třeba i hodiny z celkové výdrže.

Jak se díváte na poměr velikosti displeje a baterie?

Zdroj: IGP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)