TOPlist

Podvodné doplňky pro Minecraft kradou hesla k účtům

Minecraft falešné doplňky

Hrajete vy, nebo možná spíš vaše děti, mobilní verzi hry Minecraft? Měli byste se mít na pozoru před podvodnými nástroji, které se vydávají za užitečné doplňky pro tento celosvětově populární titul. Společnost Kaspersky před časem odhalila v obchodech s aplikacemi přes 20 škodlivých doplňků pro Minecraft, které lákaly na různá rozšíření funkcí. I když tyto nežádoucí aplikace byly již z oficiálních obchodů odstraněny, odborníci narazili na další, které oblíbenou hru zneužívají a dávají vydělávat podvodníkům. Některé falešné doplňky dokáží dokonce krást hesla k účtům na populárních sociálních sítích.

Minecraft
Minecraft

Experti analyzovali různé aplikace, včetně těch, které jsou k dispozici ke stažení v obchodě Google Play a říká se jim tzv. modpacky (uživateli vytvořené balíčky s přídavnými herními prvky). Bezpečnostní analytici objevili především několik aplikací šířících adware. Tedy software, který uživatele bombarduje nevyžádanými reklamami a narušuje tak běžné používání jejich zařízení.

Tyto aplikace přitom nemusí být ani otevřené, aby se reklamy na příkaz podvodníka zobrazovaly. Navíc mohou načítat další moduly, které umožňují skrytí jejich ikon, a také nečekaně otevírat prohlížeč, stránky aplikací v Google Play a zobrazovat videa na YouTube. To vše narušuje používání smartphonu, ale je to stále ta méně nepříjemná varianta.

Minecraft falešné doplňky

Minecraft falešné doplňky ukázka

Ještě nebezpečnější falešné doplňky kradou účty na sociálních sítích. V jednom případě byla na Google Play dostupná falešná aplikace reklamní sítě a falešný klient používaný pro reklamu na platformě TikTok. Pokud uživatel zadal své přihlašovací údaje k Facebooku, došlo k odcizení jeho účtu. Rady expertů nejen k Minecraftu zůstávají neměnné: Nestahujte modifikace z podezřelých stránek ani pirátský software. Útočníci jsou si dobře vědomi touhy lidí po všem, co je zdarma, a těží z toho prostřednictvím malwaru ukrytého v napadených aplikacích, cheatech a modech.

Kolik znáte lidí, kteří hrají mobilní Minecraft?

Zdroj: TZ Kaspersky

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)