Únik, který nemá obdoby: Příští rok přijde nový Xbox, další generaci můžeme čekat v roce 2028

nové konzole xbox series
  • Dnes ráno zahltil internet únik, který nemá ve videoherním průmyslu obdoby
  • Microsoftu totiž unikly plány, které má s konzolemi Xbox
  • Vylepšené verze se dočkáme příští rok, v roce 2028 přijde nová generace

Microsoft nedávno odhalil novou verzi konzole Xbox Series S, kterou nyní lze pořídit v černé variantě a s 1TB úložištěm. Podle všeho to ale není jediná novinka, kterou si pro nás americká firma přichystala. Došlo totiž k obřímu úniku informací, díky němuž jsme se dozvěděli jaké plány má Microsoft do budoucna.

2TB úložiště a modernější čipset

Interní dokumenty vyplývající z případu FTC vs. Microsoft odhalily, že společnost chystá osvěžení svého stávajícího modelu Xbox Series X. Podle uniklých dokumentů je kódové označení nového osvěžení konzole Brooklin. Nadcházející zařízení dostane tvar válce a bude se dodávat bez diskové mechaniky. Co se týče úložiště, je naplánováno rozšíření na 2TB, což je dvojnásobek stávající kapacity. Další novinkou bude USB-C port na přední straně.

nové konzole xbox

Microsoft neplánuje zůstat pozadu ani v oblasti konektivity. Očekává se přidání podpory Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2. Kromě toho dostane do vínku nový 6nm čip, díky němuž bude mít nový Xbox Series X až o 15 % nižší spotřebu. Zásadní nárůst výkonu však čekat nelze, stále jde pouze o facelift již existující konzole. Tím projde také již zmíněný Xbox Series S (kódové označení Ellewood), který dostane rovněž nový čipset, Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2. Představí se přesně za rok, větší bratr pak v listopadu 2024.

xbox datum vydání

I přes všechna vylepšení plánuje Microsoft udržet stejnou zaváděcí cenu, tedy 499 dolarů. V Česku by se tedy novinka mohla novinka prodávat za cenu okolo 13 tisíc korun.

V dokumentech padlo slovo také o nové generaci konzole, která by měla spatřit světlo světa v roce 2028, tedy 8 let po vydání konzolí Xbox Series.

Zcela nový ovladač s „Sebille“

Microsoft chystá také inovaci v oblasti gamepadů. Nový ovladač s kódovým názvem Sebille, nabídne akcelerometr, možnost napojení do cloudu, ale také haptickou odezvu nebo nový dvoubarevný design. Po zvednutí by se měl ovladač automaticky probudit z režimu spánku, v dokumentu se hovoří také o tišších tlačítkách.

xbox ovladač sebile

Co říkáte na chystané konzole Xbox?

Zdroj: The Verge, Wikipedia, Gamespot

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)