Microsoft chystá funkci, která umožní telefonovat skrz Windows 10

microsoft windows 10

Pokud mají uživatelé Androidu něco závidět uživatelům jablečným, je to vzájemné propojení telefonu a počítače. Funkci Handoff představil Apple spolu s představením OS X Yosemite a jejich uživatelé si tuto funkci užívají již přes 4 roky. Microsoft v roce 2018 oznámil, že plánuje do Windows 10 přidat aplikaci Váš telefon, skrz kterou lze propojit Android či iOS zařízení s vašim počítačem a začíná tak Applu konkurovat.

Pomocí této aplikace nebudete muset brát telefon do ruky pokaždé, co vám zavibruje a vše uvidíte i na počítači. Samozřejmostí je pak reagování na SMS zprávy, synchronizace fotografií a samotné notifikace, které se zobrazí ve stejném stylu, jako ty stávající ve Windows. Možná je trochu škoda, že s nimi nepůjde nijak pracovat, přesto se jedná o velký skok kupředu. Tyto funkce jsou v nejpopulárnějším operačním systému dostupné už nějakou dobu.

microsoft windows 10

Server neowin.net však přišel s novými screenshoty, na kterých můžeme vidět možnost provést telefonní hovor. Na screenech můžeme spatřit číselník, kontakty a ostatní nastavení, které s tím souvisí. To, kdy bude funkce dostupná pro všechny uživatele je zatím v nedohlednu. Microsoft by překvapil, kdyby tomu byl dříve, než začátkem roku 2020. Hojně se spekuluje o květnu 2020, kdy Microsoft vydá velký update.

Využijete ve Windows některé z chystaných funkcí?

Zdroj: thurrott.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)