TOPlist

Microsoft zase otravuje s reklamou. Uživatelům znepříjemní používání Windows 10

microsoft windows 10 reklama
  • Uživatelé Windows 10 mají zase důvod zuřit
  • Microsoft začal zobrazovat reklamu na Windows 11
  • Nebojí se ji ukázat přes celou pracovní plochu

Microsoft se uživatelům zase rozhodl předkládat reklamy formou doporučení, o která se nikdo neprosil. Tentokrát se snaží upozornit majitele počítačů s operačním systémem Windows 10 na existenci novějšího Windows 11, a to i přesto, že jejich zařízení nebude přechod umožněn, jelikož má nepodporovaný hardware.

Jak na sociální platformě Reddit upozornil uživatel vystupující pod jménem Woopinah9, v půlce práce na počítači mu přes celou obrazovku vyskočila reklama na Windows 11, jejíž celou podobu si můžete prohlédnout níže. Microsoft v ní sice děkuje za věrnost, ale pak v souvislosti s koncem podpory Windows 10 rychle přejde k propagaci novější verze svého systému. Zatímco jednu polovinu obrazovky zabírá právě tenhle textík, tu druhou tvůrci obsadili náhledem do zmodernizované nabídky Start ve Windows 11.

windows 10 reklama

Microsoft má se zobrazováním otravných reklam, maskovaných jako doporučení pro uživatele, bohatou zkušenost. Obvykle se však jedná o mnohem méně výrazné prvky, které do pracovního prostoru uživatele nezasahují takto agresivně. Připravit vás o pozornost dokáží i přesto. O jedné takové jsme psali v minulém měsíci, Microsoft se tehdy snažil navnadit uživatele prohlížeče Chrome k vyhledávání přes Bing a využívání jeho AI funkcí.

Google Chrome vyskakovací okno Microsoftu

Co v dohledné době čeká Windows 10?

Operační systém Windows 10 oficiálně vyšel už v roce 2015 a letos v říjnu už to budou tři roky, co na scéně působí jeho nástupce Windows 11. Nikoho tedy asi nepřekvapí, že příští rok staršímu systému skončí podpora, čímž se ale Microsoftu povedlo naštvat nejednoho uživatele či společnost. Novější jedenáctky mají totiž v mnoha ohledech až nesmyslně přísné hardwarové požadavky, problematický bývá zejména fakt, že vyžadují čip TPM 2.0.

Jak jsme vás informovali minulý týden, Microsoft bude i po skončení podpory nabízet bezpečnostní aktualizace těm uživatelům, kteří z jakéhokoliv důvodů nebudou moct/chtít přejít na Windows 11. Hodlá si za to však účtovat nemalý poplatek – prodloužení podpory Windows 10 pro firmy do roku 2028 vyjde na 427 dolarů, což v přepočtu činí bezmála 10 tisíc korun. Čím déle budete aktualizace odebírat, tím větší bude roční sazba – zatímco první rok bude stát jen 61 dolarů (1 500 Kč), za třetí rok už zaplatíte 244 dolarů (5 800 Kč).

Používáte operační systém Microsoft Windows?

Zdroje: Reddit, XDA

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)