TOPlist

Sdílená tabule na poznámky Microsoft Whiteboard je v Obchodě Play

Microsoft Whiteboard Android Obchod Play

Nástroj Microsoft Whiteboard, tedy digitální „bílá tabule“ určená ke spolupráci několika lidí naráz, zamířil do oficiální databáze Android aplikací Obchod Play. I na telefonech a tabletech je tedy od nynějška možné využívat tento šikovný prográmek pro práci i zábavu. Je funkční, nicméně stále oficiálně ve fázi „Public Preview“ a může obsahovat chyby. Nástroj byl doposud delší dobu dostupný ve Windows a iOS, teď konečně vyrazil i na Android.

Microsoft Whiteboard
Microsoft Whiteboard

Na tabuli je v rámci aplikace možné kreslit klasicky prstem, pomocí elektronického pera a psát i text na klávesnici. Přidávat je možné i nalepovací poznámkové papírky a díky chytré analýze je nástroj schopný i převádět ručně vytvořené kresby například na vzhledově upravenější grafy či tabulky. Primárním lákadlem celé aplikace je pochopitelně živá spolupráce mezi více připojenými lidmi.

I když Microsoft Whiteboard zprostředkovává veřejně Obchod Play, je zatím Android aplikace určena vzdělávacím a firemním účelům, ne koncovým uživatelům. Možná se to změní. A zatímco současná podoba aplikace je spíš přepracovaný web, do budoucna má nástroj dostat ještě i jiný design.

Znáte podobné aplikace pro společné kreslení?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)