Microsoft chystá na Android a iOS vlastní obchod s aplikacemi

Microsoft obchod s aplikacemi

Zákon DMA (European Union’s Digital Markets Act) vstoupí v platnost již v roce 2024 a umožní vývojářům třetích stran přinášet své obchody s aplikacemi na operační systémy Android a iOS. Více o něm si můžete přečíst v jednom z našich předešlých textů. Tohoto zákona plánuje využít Microsoft. Rozpovídal se o něm přímo Phil Spencer.

Ten pro web Financial Times uvedl, že chce nabízet Xbox platformu i ostatní aplikace Microsoftu a partnerů třetích stran na jakémkoliv displeji. Na mobilních telefonech to prý v tuto chvíli není možné, ale americký gigant už nějakou dobu plánuje vybudování ekosystému, kterým myslí s právě vlastní obchod s aplikacemi. Vždyť pod něj patří třeba hned dva herní hity – Candy Crush Saga a Call of Duty Mobile. Otázkou zůstává, zda pak aplikace a hry zůstanou v obchodech Google Play a App Store.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se těšíte na obchody třetích stran?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)