Microsoft překvapil – ukázal skládací klávesnicí i pro Android

microsoft-foldable-keyboard-05

Microsoft není zdaleka jen softwarovou společností, ale i výrobcem hardwaru – vedle teď již vlastních telefonů Lumia produkuje například vlastní řadu příslušenství pro počítače, známé jsou přitom především jeho klávesnice a myši. Tento redmondský výrobce nyní přichází na trh s velmi zajímavou skládací klávesnicí, kterou lze připojit nejen k zařízením běžícím na operačním systému Windows, ale také k tabletům a telefonům využívající Android nebo iOS.

Universal Foldable Keyboard makes typing on a tablet or smartphone easy.

Universal Foldable Keyboard makes typing on a tablet or smartphone easy.

Microsoft Universal Foldable Keyboard, jak se novinka jmenuje, lze prostřednictvím Bluetooth spárovat až se dvěma zařízeními zároveň, mezi takto spárovanými zařízeními pak lze snadno přepínat za pomoci vyhrazených kláves. Klávesnice nabídne také několik funkčních kláves, například pro regulaci zvuku či ovládání přehrávače.  Microsoft Universal Foldable Keyboard nabídne klávesy o “plné velikosti”, což by mělo zajistit pohodlné psaní a navíc je také odolná vůči polití. Energii zde dodává zabudovaná baterie, kterou lze dobít přes klasický microUSB konektor, nabitá by pak měla vydržet v provozu až 3 měsíce.

Microsoft Universal Foldable Keyboard se právě dostává na vybrané trhy a to především prostřednictvím Amazonu a oficiálního obchodu Microsoftu. Výrobce si za ni pak řekne 100 $ čili v přepočtu přibližně 2460 Kč. To je cena, za kterou dnes seženete opravdu špičkovou počítačovou klávesnici, a nasnadě je otázka, do jaké míry bude Microsoft se svým počinem úspěšný.

Našli byste pro skládací klávesnici Microsoftu uplatnění?

 

Zdroj: 9to5google.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)