Microsoft v tichosti nakupuje. Tentokrát koupil tvůrce oblíbené Android aplikace

Microsoft-kupuje-EchoLockscreenApp-uvodka

Double Labs. Tak se jmenuje vývojářské studio, které v Obchodě Play prodávalo svou poměrně oblíbenou aplikaci – Echo Notification Lockscreen, a které Microsoft v tichosti koupil. Aplikace umožňuje změnu a přizpůsobení zamykací obrazovky tak, aby dokázala zobrazit notifikace a umožnila vám s nimi pracovat bez nutnosti odemknout obrazovku (dnes to již umí sám Android, ale až od verze 5.0 Lollipop).

Microsoft koupil studio Double Lbs a jejich Echo Lockscreen Notifications

Microsoft sám vytvořil v loňském roce jednu aplikaci, která nahrazuje zamykací obrazovku. Jmenuje se Next Lockscreen a dělá v podstatě to samé jako ta výše zmíněná. Proč tedy Microsoft potřebuje dvě podobné aplikace? Nebo čím jiným ho zaujalo studio Double Labs, když v Obchodě Play žádnou další aplikaci nenabízí? Julie Larson-Green, jedna z šéfek Microsoftu, tvrdí, že chtějí „posunout produktivitu na novou úroveň“. A také dodává, že jedním z problémů mobilních systémů Android, iOS a dokonce i Windows Phone, jsou notifikace. Ty podle ní sice obsahují informace, které se k uživateli dostanou, ale nejsou vůbec uživatelsky přizpůsobené. Vlastními slovy říká: „Současné notifikace jsou seznamem toho, co aplikace chtějí abych věděla. Ne však toho, co je pro mne důležité.“

Co je pro Microsoft cílem?

Hlavním úkolem Julie Larson-Green je vymyslet nový způsob, jak by uživatel mohl získat kontextové i osobní upozornění. A právě operační systém Android je nejlepší testovací platforma, protože má mnoho uživatelů se kterými může experimentovat. Microsoft tedy takové aplikace vytváří pouze pro testovací účely, jejichž výsledky pak jistě zužitkuje ve vlastní platformě – Windows 10.

Nově zakoupené Echo Notification Lockscreen má v současnosti v Obchodě Play více než 50.000 stažení. Tím Microsoft získal hned do začátku tunu nových dat ke zpracování. Uvidíme kam ho to posune a zda přinese nějaké vylepšení ze stran notifikací i do svých aplikací pro Android, nebo si je jen škodolibě implementuje do vlastního systému.

Zdroj: TalkAndroid.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (7)