Metro 2033 dorazilo na mobily jako post-apokalyptická RPG hra

metro 2033 titul

Metro 2033 je post-apokalyptický román, podle nějž vznikla také stejnojmenná hra pro PC a konzole. Jak kniha, tak i její herní adaptace si vydobyla celosvětový úspěch a není se tak moc čemu divit, že se dostává také na mobilní telefony, byť se značným zpožděním oproti původní “dospělé” hře.

Pro ty, kterým nic Metro 2033 neříká, zmiňme snad jen to, že celý příběh je zasazen do Ruska v roce 2033, kdy je zemský povrch po jaderné válce prakticky neobyvatelný. Lidé tak přežívají v tunelech a stanicích moskevského metra, kde zakládají různé osady, které mezi sebou i nezřídka kdy bojují. Vedle lidí s nepřátelskými úmysly je však zapotřebí dát si pozor především na různé zmutované příšery.

Pokud jste od Metro 2033: Wars čekali hru z pohledu první osoby jako v případě PC/konzolové adaptace, nejspíš vás trochu zklameme. Hráč se ve hře ujme role vůdce vlastní frakce, kterou následně rozvíjí a spolu s najatými žoldáky prozkoumává herní svět. Herní princip se v tomto případě nejvíce podobá známé sérii Heroes of Might and Magic.

Metro 2033: Wars – 30 Second Teaser Trailer – iOS / Android

Metro 2033:  Wars - 30 Second Teaser Trailer - iOS / Android

A na co nás vlastně chce hra Metro 2033: Wars nalákat?

  • Klasické tahové bitvy s širokou nabídkou speciálních útoků a velkým prostorem pro taktiku.
  • Otevřený svět s příběhem, kterým hráče provedou jednotlivé úkoly.
  • 189 stanic metra, kde hráč může směnit zboží, zápasit nebo se ubytovat.
  • 25 typů žoldáků s rozdílnými bojovými schopnostmi, ze kterých lze sestavit bojovou jednotku.
  • 24 různých frakcí, se kterými lze válčit či vyjednávat.
  • 20 rozdílných typů budov pro lepší využívání zdrojů

Cena hry byla stanovena na 239 Kč, což není zrovna málo. Na druhou stranu hráč za své peníze dostane rozsáhlou hru bez jakýchkoli mikrotransakcí, které by ho brzdily v postupu. Pokud jste si již na Metro 2033: Wars brousili zuby, musíme vás trochu zklamat, jelikož hra u nás zatím není dostupná. Doufejme tedy, že se jedná jen o otázku času a také my si budeme moci tento slibně vyhlížející titul co nejdříve užít.

Zdroj: AndroidAuthority.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (5)