TOPlist

Kde prší a kde je bouřka? Specializovaný meteo radar ukáže obojí

Meteo radar - kde prší a kde je bouřka?

Počasí si s námi pohrává, a zatímco jeden den padáme vedry, druhý nás stihnou obrovské průtrže mračen. Naplánovat si tak výlet nebo se jen vhodně obléknout při cestě ven může být pořádný oříšek. Jak se bude počasí vyvíjet můžete sledovat pomocí meteo radaru, který vám mj. řekne, kde zrovna prší, aktuální výskyt bouřek a jaký bude vývoj počasí. Spousta předpovědí není tak přesná, jak bychom potřebovali, ale některé služby ukazují výskyt deště i bouřek s více jak 95 % přesností.

Kde sledovat, v jakém místě prší? Pomůže meteoradar

Jedna z dobře hodnocených, a navíc českých, aplikací je meteo radar od Meteoru. Aplikace vyžaduje přístup k poloze a k Wi-Fi, jejichž pomocí určuje vaši polohu. Informace o srážkách v ČR pochází přímo z meteorologického radaru na území České republiky. Řada uživatelů si nicméně stěžovala, že je appka nepřesná; kladné ohlasy však převažují a hodnocení 4,5 z 5 to podtrhuje. Aplikaci Meteor – Meteoradar si už stáhlo přes milion uživatelů.

Meteor meteoradar
Meteor meteoradar

Z Meteoradaru pro sledování, kde prší, vysledujete pouze počasí na území ČR, jiné země neukazuje. Z aplikace pak vede odkaz na předpověď počasí Aladin, kde jsou jednotlivé klimatické změny ukázány v grafech. Ta mimo srážek ukazuje také rychlost větru, teplotu a další. Pokud byste hledali přesnou předpověď počasí pro celý svět, nabízí se Windy. Nabízí desítky ukazatelů a službu (rovněž českou) využívají miliony lidí po celém světě, včetně profesí jako piloti, námořníci apod.

Kde je bouřka a kudy půjde? Přesný radar napoví

Ne vždy se obejde déšť bez bouřky, kterých jsme ovšem letos zatím moc neměli. Jejich výskyt můžete opět sledovat pomocí zmíněné Windy, případně zkusit aplikaci Storm Radar. Ta se specializuje výhradně na zobrazování bouřek a nasbírala hodnocení 4,6 z 5. Největší působnost má v Evropě a v USA, měla by však ukazovat i situaci na ostatních kontinentech. Radar bouřek pochopitelně vyžaduje přístup k vaší poloze. Na mapě lze pustit výskyt bouřek v čase, takže s přesností na hodiny můžete vidět, kudy se bude ubírat.

Odlehčený ukazatel počasí v aplikaci Počasí – radar

Docela zajímavou aplikací pro sledování počasí je pak „Počasí radar“, které patří k nejoblíbenějším na Google Play. Vedle toho, kde prší a kde je bouřka, ukazuje také výskyt mraků, vítr a pár dalších hodnot. Hned po spuštění je prostředí povědomé, jedná se totiž o odlehčenou Windyty (Windy), z níž údaje čerpá.

Weather Radar - Windy, rain ra
Weather Radar - Windy, rain ra

Kde prší i kde se vyskytují bouřky ukazují desítky dalších aplikací, zmíněné však vychází na základě hodnocení na Google Play dlouhodobě jako jedny z nejlepších. Uživatelé hlásí, že jsou až překvapivě přesné. Nicméně je škoda, že každý klimatický jev vyžaduje vlastní aplikaci. Pokud byste chtěli sledovat více ukazatelů, doporučuji již zmíněnou Windy. Působí celosvětově a ukazuje vývoj počasí v čase, informace jsou vždy maximálně aktuální.

Kde sledujete déšť, bouřky; počasí?

Zdroj: Vlastní

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)