TOPlist

Nechodí vám zprávy (upozornění) na Messenger? Zkuste tohle

Messenger zprávy notifikace nechodí rady návod MIUI Xiaomi

V poslední době se na fórech a sociálních sítích začaly opakovaně šířit stížnosti na fakt, že populární komunikátor Messenger nespolehlivě doručuje zprávy, případně upozornění o nich. I když je to někdy připisováno samotné aplikaci, pravda je ve spoustě případů někde jinde. V nastavení mobilu. Společným jmenovatelem téměř celé poslední vlny stížností jsou telefony značky Xiaomi, což není náhoda.

Právě tato značka a její nadstavba MIUI totiž agresivně zasahuje proti některým aplikacím běžícím na pozadí, což je v tomto případě jádro pudla. Následující rady se ale mohou klidně týkat i jiných telefonů, kde se stejné problémy objevují. Takže i když nemáte Xiaomi mobil a Messenger vás trápí tím, že zprávu sice přijme, ale nedá vám o ní vědět, dokud ji sami uvnitř aplikace neobjevíte, čtěte dál.

Nechodí zprávy / upozornění na Messenger… co s tím?

Znovu zopakuji, že v některých případech může jít o chybu samotné aplikace. Nyní se ale budeme věnovat prokázané příčině, kterou má velmi často na svědomí přímo telefon. Jak už bylo zmíněno, problémy způsobuje uspávání či úplné vypínání aplikací, které běží na pozadí. Řešení pak spočívá v tom, že telefonu u konkrétní aplikace zakážete takové kroky podnikat.

V prvé řadě byste měli u konkrétní aplikace (a nemusí jít nutně jen o Messenger, ale třeba i WhatsApp, Signal, Gmail…) provést v systémovém nastavení změny u spořiče baterie. V Xiaomi telefonu postupujte přes Nastavení > Aplikace > Správa aplikací > Messenger (nebo jiná) a v nabídce Spořič baterie zvolte Žádné omezení. Tím zajistíte, že by systém už nikdy neměl kvůli úspoře energie aplikaci uspat či vypnout. A s ní i zmíněná upozornění.

Uspávání či vypínání konkrétní aplikace můžete určitým způsobem omezit i na jiném místě, u kterého jde ale spíš o uvolňování RAM paměti. V případě zásahu systému je ale výsledek dost podobný. Pokud chcete aplikaci zajistit nepřetržitý chod, otevřete si dlaždicovou nabídku se všemi spuštěnými aplikacemi, dlouze podržte na jedné vybrané a zamkněte ji na tuto obrazovku ikonou zámečku.

Také bojujete s tímto problémem? A pomohl návod?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)