Messenger začíná omezovat přeposílání zpráv. Jaký limit byl nastaven?

Messenger limit přeposílání

Komunikační aplikace a platforma Messenger dostává od vývojářů z mateřského Facebooku nový limit pro přeposílání obsahu. Jednu zprávu bude nově možné poslat dál maximálně pětkrát. Cílem je eliminace přeposílání řetězových sdělení, která jsou velmi často plná dezinformací a hoaxů. Facebook reaguje na současnou společenskou situaci způsobenou pandemií a také blížící se období voleb nejen v USA. Tímto způsobem chce přistřihnout křídla dezinformátorům a manipulátorům. Ať už těm uvědomělým a zákeřným, nebo těm, kteří jen neověřené zprávy důvěřivě posílají dál.

“V rámci naší pokračující snahy udělat z nástroje Messenger bezpečnější a příjemnější místo zavádíme limit pro přeposílání zpráv. Nově bude možné konkrétní zprávu poslat maximálně pěti lidem nebo skupinám. Jde o efektivní způsob, jak zpomalit časté šíření dezinformací a jiného škodlivého obsahu,” vysvětluje Facebook na svém blogu. Limit se týká aplikace i desktopového rozhraní. Jde o jeden z několika bezpečnostních kroků, kterými už letos Messenger prošel. Jedním z nich bylo i zavedení dvoufázového přihlašování a snazších způsobů blokace a nahlašování obtěžujících uživatelů a zpráv.

Omezí vás tento limit nějak?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (5)