Facebook představil speciální Messenger pro děti

messenger kids

Messenger Kids je nová aplikace společnosti Facebook. Jedná se o klasického Messengera určeného pro děti mladší 13 let. Díky tomu mají rodiče možnost kontrolovat a spravovat jejich seznam přátel.

Pro děti je tu Messenger Kids

Jak už název napovídá, nová aplikace Messenger Kids je určena pro děti. Konkrétně od šesti do dvanácti let. Používání této aplikace nevyžaduje účet na Facebooku. Reklamy a podvodné zprávy děti ohrožují více, než dospělé a tato aplikace vznikla, aby tomu zabránila.

Nový messenger pro děti je kompletně bez reklam a transakcí všeho druhu. Rodiče mají také kontrolu nad seznamem přátel svých dětí. Pokud si chce dítě přidat nového člena do seznamu, musí nejprve projít přes rodičovské schválení, které probíhá přes Facebook účet rodiče. Dále jsou zde obsaženy knihovny GIF animací a samolepek určené pro děti. Aplikace je zdarma.

Facebook Messenger Kids Demo Video

Facebook Messenger Kids Demo Video

Ředitel veřejné politiky Facebooku Antigone Davis uvádí výsledky studie z 1 200 sledovaných rodin. Přes 60 % dětí používá službu Messenger Kids. Z nich 81 % uvedlo, že používají aplikace sociální média už od osmi let.

Služba Messenger Kids se prozatím testuje ve spojených státech. Pro ostatní státy by měla být dostupná v následujících týdnech. Facebook postupuje podle právních protokolů a tvůrci nové aplikace si zakládají na dobrých úmyslech. Primárně chtějí zabránit zneužití dětí. Pro rodiče to také znamená větší kontrolu nad jejich dětmi.

Je podle vás taková rodičovská kontrola správným řešením?

Zdroj: theverge.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)