Messenger se může vrátit do hlavní aplikace Facebook

facebook chat integrace messengeru

Facebook v těchto dnech testuje integraci Messengeru do hlavní aplikace. Jednoduše to znamená, že by se mohla používat pouze jedna aplikace pro sociální síť i chatování. Tlačítko pro Messenger v aplikaci Facebook vybraným uživatelům otevře novou sekci, a ne druhou aplikaci, jak je to normálně.

Uvidíme v budoucnosti opět sjednocení Facebooku a Messengeru?

Poprvé byl Messenger jako samostatná aplikace představen v roce 2011, v roce 2014 společnost odstranila prvky chatování z hlavní aplikace Facebook. Nyní to vypadá, že se chatování vrací zpátky a je dost možné, že jej uvidíme společně s Instagramem i WhatsApp. Mark Zuckerberg má velké plány se sjednocením chatování v dalších sociálních sítích.

Podle posledních informací chatování pro Facebook má pouze základní funkce. Plnohodnotná aplikace Messenger zůstane s pokročilými funkcemi, jako jsou hovory, posílání fotografií anebo reakcí v podobě emoji. Přímo společnost Facebook potvrdila, že testují nové možnosti, jak chatovat přímo v hlavní aplikaci. Nicméně aplikace Messengeru zůstává jako hlavní místo pro chatování. A to i z důvodu mnoha funkcí, které má v sobě. Dalších informací se máme dočkat v budoucnosti.

Messenger
Messenger

Je to podle vás dobrý krok, nebo vám vyhovují dvě aplikace?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)