Facebook Messenger, Instagram a WhatsApp jako jedna velká chatovací síť? Mark Zuckerbeg má velké plány

facebook-chatovaci-sit-messenger-whatsapp-instagram

Zajímavé informace přinesl známý deník New York Times. Podle ní má zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg velké plány do budoucna. Konkrétně se týkají tři úspěšných produktů – Facebook Messengeru, Instagramu a WhatsApp. Všechny tyto aplikace mají do začátku roku 2020 fungovat na stejné infrastruktuře. To mimo jiné má otevřít dveře k vytvoření obrovské chatovací sítě, kdy budou moc uživatelé těchto sociálních sítí mezi sebou komunikovat.

Facebook jako obrovská chatovací síť: Možná již v roce 2020

Facebook má tři obrovsky populární služby a aplikace s podporou chatování, i když u Instagramu se jedná stále spíše o okrajovou záležitost. Nicméně všechny tři aplikace mají miliardy aktivní uživatelů. Podle deníku New York Times plánuje Facebook tyto obrovské komunity uživatelů spojit dohromady. Nemusíte se ale bát, neznamená to, že by aplikace zanikly a místo toho se vytvořila jedna hlavní. Podle informací začnou postupně všechny tyto služby přecházet na novou infrastrukturu. Díky tomu budou moct komunikovat uživatelé různých aplikací mezi sebou.

Údajně by se mělo dostat i na podporu end-to-end šifrování, takže půjdou posílat šifrované zprávy. To by mohla být výhoda oproti konkurenci. Facebook si od tohoto spojení slibuje i jednodušší spojení s rodinou a přáteli. Asi každý máme nějakého toho kamaráda, který si za žádnou cenu nechce nainstalovat a používat například Facebook Messenger a zůstává jen na WhatsAppu. V budoucnu už by to nemusel být problém.

Integrace chatovacích služeb by nebyla výhodná jen pro uživatele, ale i pro samotný Facebook, který by mohl lépe zpeněžit své služby. A to obzvlášť WhatsApp, který má sice 1,5 miliardy aktivních uživatelů, ale oproti Messengeru nebo Instagramu má Facebook z WhatsAppu minimální peníze.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Instagram
Instagram

Je podle vás dobrý nápad umožnit komunikaci mezi různými platformami Facebooku?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)