TOPlist

Messenger od Facebooku chce konkurovat Snapchatu. Zavádí zprávy s jepičím životem

Messenger vs Snapchat – náhleďák

Facebook se v nedávné době pokoušel o akvizici služby Snapchat. To mu ale nevyšlo a nyní mu nezbývá nic jiného, než poměrně úspěšné službě začít účinně konkurovat. Facebook a jeho vedení si toho je vědomo a tak zkouší do své aplikace Messenger integrovat podobné funkce, kterými Snapchat disponuje. Na vše jde ale pomalu a opatrně.

Několik francouzských uživatelů aplikace Messenger má nyní možnost odeslat zprávu, která za jednu hodinu ztratí svou platnost a suverénně se smaže. Tyto zprávy „s jepičím životem“ známe v současnosti především právě z aplikace Snapchat. Funkce může být povolena či zakázána pomocí ikony přesýpacích hodin v aplikaci.

Facebook Messenger - přesýpací hodiny

Právě toto je první krok, který ukazuje, že se Facebook hodlá konkurenci postavit čelem, když už ji nemohl schramstnout sám pro sebe. Původně Facebook nabízel za Snapchat 3 miliardy $. To ale bylo málo a byl odmítnut. Již v roce 2012 se Facebook pokoušel vytvořit službu, která se dnešnímu Snapchatu podobala. Služba se jmenovala „Poke“, ale její úspěch se nedostavil a byla po čase ukončena.

Facebook nezmínil, kdy se s novinka dostane ke všem 700 milionům uživatelů. Jediné, co jsme se od mluvčí Facebooku na BuzzFeedu dozvěděli je, že od čtvrtka se tato nová funkce testuje, a to právě jen ve Francii. A také, že se těší na zpětnou vazbu uživatelů, která ukáže, zda mají podobné funkce smysl.

Zdroj: AndroidCentral

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)