TOPlist

Tip: Změřte si rychlost internetu přímo přes Google!

Google internet rychlost
  • Google Vyhledávač sám o sobě dokáže poskytnout řadu užitečných informací
  • Použít jej můžete pro získání předpovědi počasí nebo k řešení matematických úloh
  • Dokonce si prostřednictvím něj můžete i nechat změřit rychlost internetového připojení

Vyhledávač Google si během posledních několika let osvojil řadu zajímavých schopností. Uživatelům ze Spojených států se už například otevřely brány k funkci AI souhrnů vyhledávání v rámci stránky SGE (Search Generative Experience), která předloží nejdůležitější informace z různých zdrojů na požadované téma.

Přímo prostřednitvím Googlu, tedy bez toho, abyste se museli prodírat dalšími webovými stránkami, se můžete rychle dostat k předpovědi počasí, zjistit, kolik je hodin ve vámi zvolené zemi na druhé straně planety, nebo si spočítat matematické příklady na kalkulačce. Věděli jste však, že si skrz Google můžete dokonce i změřit rychlost internetu?

Namísto toho, abyste chodili na stránky typu Speedtest by Ookla (speedtest.net) nebo oblíbený český server Rychlost.cz, můžete do vyhledávacího pole zadat výraz „speed test“. Po odeslání příkazu se vám na samém vršku výsledků vyhledávání objeví boxík s informacemi a modrým tlačítkem „Spustit test rychlosti“.

google vyhledavac rychlost internetu

Kliknutím na tlačítko zahájíte test, který trvá okolo půl minuty, a po jeho skončení se dozvíte stručné výsledky. Kromě rychlosti stahování (downloadu) a nahrávání (uploadu) v megabitech za sekundu – Google bůhvíproč používá chybné označení MB/s, tedy megabajt za sekundu, místo Mb/s – ping v milisekundách a stručné slovní zhodnocení kvality připojení.

google vyhledavac rychlost internetu 2

Tímto způsobem můžete provést test nejen na počítači, ale také na dalších zařízeních. Mně se funkci dokonce povedlo rozběhnout za použití Samsung prohlížeče na hodinkách Xiaomi Watch 2, které pracují s operačním systémem Wear OS.

Jak rychlý je váš internet?

Zdroje: Vlastní, Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)