MekaMon je hračka budoucnosti. Rozumí si s rozšířenou realitou i telefony

mekamon ar hracka robot

Od svých dětí nebo možná ještě ze svého dětství si mnozí z vás určitě vzpomenou na BeyBlade. Jednalo se o takovou plastovou či kovovou káču. Cíl hry byl vyhodit soupeřův BeyBlade z arény. Dnes už byste s podobnou hračkou u dětí moc neuspěli. A to i z toho důvodu, že se tvoří podobné hračky jako MekaMon, který využívá možnosti telefonů nebo rozšířené reality.

MekaMon je ovladatelný robot, který se dá značně upravit

BeyBlade šel značně upravovat a šly kombinovat různé součástky. To stejné můžeme vidět i u MekaMona, tomuto robotovi se dají vyměnit nohy, štíty, zbraně. Je vybaven čtyřmi IR senzory. Přes ně se spojuje i s dalšími roboty, se kterými pak bojuje. Díky tomu se tak ví o přesné poloze, vzdálenosti i útocích soupeře. Jeden takový robot váží zhruba kilogram.

MekaMon – Introduction & Features

MekaMon - Introduction & Features

S telefonem se propojuje pomocí Bluetooth, chytrý telefon pak slouží k ovládání a zobrazení informací o robotovi. Na jedno nabití vydrží robot až hodinu soubojů. MekaMon má i příběh, který se odehrává v roce 2076, kdy se lidé musí bránit mimozemské invazi. Můžete hrát hru na telefonu, ale pak také v reálném světě pomocí hračky. Díky podpoře rozšířené reality je pak hráč mnohem více vtažen do příběhu, i když ovládá robota.

K dispozici je arkádový režim, příběhový režim, a také možnost souboje hráče proti hráči. A na kolik tahle hračka vyjde? K dispozici jsou dvě barvy robotů, bílá a černá. Dají se objednat přímo z oficiálních stránek za 330 eur, to je v přepočtu zhruba 8 500 Kč. To rozhodně není málo, potěší alespoň to, že poštovné do Česka je zdarma.

Líbí se vám tyto nové hračky?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)