Dimensity 9000: Nový kanón MediaTeku proti TOP konkurenci

čipset MediaTek Dimensity 9000 parametry specifikace výkon

Pokud patříte mezi fanoušky měření absolutního výkonu či efektivity u mobilů, následující měsíce pro vás nejspíš budou pěkné žně. Americký Qualcomm se připravuje na představení nového čipsetu Snapdragon 898, který by měl dle očekávání opětovně zaujmou místo na špici většiny benchmarku vlajkových telefonů. Minimálně s datem uvedení ho zatím ale předběhl nový silák Dimensity 9000 5G od společnosti MediaTek.

Už benchmarky z posledních týdnů a měsíců nastiňovaly, že tchajwanská firma časem klidně může kromě prvenství v počtu vyráběných kusů také pomýšlet na vyrovnaný souboj na výkonnostní špici. A Dimensity 9000 5G se novému Qualcommu nejspíš skutečně může hrdě postavit. Společnost se chlubí například i tím, že jeho novinka předčí Tensor procesor z posledních Pixelů po stránce AI a v měření multijádrového chodu je stejně rychlá jako Bionic A15 v iPhonu 13. Vedení firmy také nezapomnělo zmínit, že jejich nové dílo (dříve považované za model 2000) překonalo jako první hranici milion bodů v AnTuTu.

Jaké specifikace byly k čipsetu, postaveném na 4nm technologii, zveřejněny? Složení jader zní: 1x Arm Cortex-X2 (3.05GHz), 3x Arm Cortex-A710 (2.85GHz), 4x Arm Cortex-A510 (1.8GHz), Arm Mali-G710 MC10 grafický procesor a šestijádrová AI výpočetní jednotka. Nové Dimensity zvládne 180Hz snímkovací frekvenci při FullHD a 144Hz kmitočet při QHD rozlišení. Maximální “velikost” podporovaného fotoaparátu je 320 megapixelů a čipset zvládne také natáčet ve 4K ze tří objektivů naráz. Grafický čip Mali-G710 hlavně hráčům nabídne podporu pro ray-tracing. Po stránce konektivity můžeme počítat s Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6E 2×2.

Jaké dáváte novému MediaTeku šance v souboji na špici?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)