MediaTek rekordem prošlápl obří metu v AnTuTu benchmarku

MediaTek Dimensity 2000 AnTuTu rekord

Jeden. Milion. Bodů. Tato kulatá hranice, představující v rámci měření populárního benchmarku AnTuTu ohromný výkon, byla překonána. Rekordním zápisem v hodnotě 1 002 220 bodů se o to postaral čipset MediaTek Dimensity 2000. Alespoň to tvrdí známý leakster Digital Chat Station a přiložený snímek obrazovky na sociální síti Weibo. Jestli je údaj skutečný a výsledek nepředstavuje nějakou velkou odchylku od standardu (proto pravidelný AnTuTu žebříček průměruje více než tisíc měření), jde pro tchajwanskou firmu o velkou událost.

MediaTek Dimensity 2000 AnTuTu rekord screenshot

MediaTek v posledních měsících nejen poskočil na první místo v objemu vyprodukovaných čipsetů, ale nyní se mu evidentně daří zdatně šlapat na paty i v segmentu špičkových procesorů pro Android telefony. Nejen v AnTuTu doposud vládl hlavně Snapdragon, případně Exynos od Samsungu a Kirin od Huawei. V jakém telefonu čipset MediaTek Dimensity 2000 při rekordním zápisu běžel? Údajně šlo o připravovaný vlajkový mobil značky Vivo, ve kterém se zanedlouho nový procesor i poprvé ukáže na trhu.

Jak moc vnímáte tyto souboje o papírově nejvyšší výkon?

Zdroj: gizmochina

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)