TOPlist

Chystá se nový Matrix! Než vyjde, můžete sci-fi filmy trávit úterky díky nové stanici Warner TV

Matrix
  • Kultovní filmová série Matrix dostane další díl
  • Vyjde pod taktovkou zkušeného režiséra a scenáristy Drewa Goddarda
  • Datum vydání neznáme, sci-fi snímky mezitím můžete sledovat třeba na nové Warner TV

Science fiction dílům holdují miliony fanoušků po celém světě, a proto se vůbec nelze divit, když na povrch vyplavou první zprávy o přípravách dalšího dílu některé z oblíbených kultovních sérií. Přesně tahle představa nyní nastala u ságy Matrix, jejíž nový film vzniká pod taktovkou studia Warner Bros. a režiséra Drewa Goddarda.

První Matrix nedávno oslavil pětadvacáté výročí od premiéry ve Spojených státech a vděčíme za něj režisérské dvojici Laně a Lilly Wachowským. Právě Lana Wachowski, jak informoval The Hollywood Reporter, bude na novém Matrixu spolupracovat jako výkonná producentka, což může být pro některé zaryté fanoušky trošku šok, neboť na všech předešlých dílech se sestry podílely přímo.

Do jakého konkrétního děje nás Matrix 5 vtáhne, zatím zůstává neprozrazeno. Stejně tak bohužel aktuálně nevíme, kdy se snímek dostane na plátna – k dispozici nemáme ani přibližný termín, natož konkrétní datum. Prezident Warner Bros. Motion Pictures nicméně v prohlášení uvedl, že režisér a scenárista Goddard přišel s „novým nápadem“, o němž mají být všichni ze společnosti přesvědčeni, že půjde o „úžasný způsob, jak pokračovat ve světě Matrixu“.

Sám Goddard stál za scénářem filmu Marťan z roku 2015 a režíroval známý hororový snímek Chata v horách z roku 2012. Podílel se například i na netflixácké marvelovce Daredevil.

Nový Matrix může být mnoho měsíců vzdálený, a tak si jej momentálně musíme nějak vynahradit. Pokud máte chuť na sci-fi, mohli byste dát šanci například nové stanici Warner TV, která byla tento týden oficiálně spuštěná na území České republiky.

Warner TV sci-fi

Každé úterý od 20:00 se na ni bude vysílat sci-fi snímek – toto úterý mohli diváci zhlédnout film 2001: Vesmírná odysea a příští týden se pak můžete těšit na americký Westworld ze sedmdesátek. Přespříští úterý budou dávat titul Žena ve vodě, 23. dubna dorazí na televizní obrazovky Pitva mimozemšťana a o týden později se budete moct kouknout na Zrození. Kompletní přehled filmů a seriálů má Warner TV na svém oficiálním webu.

Těšíte se na nový Matrix?

Zdroje: The Hollywood Reporter, Collider, Warner TV

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)